نوروز کردستان متفاوت‌تر از سایر مناطق کشور است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه نوروز کردستان متفاوت‌تر از سایر مناطق کشور است، گفت: در تعدادی از روستاهای مناطق هورامان نوروز زودتر جشن گرفته می‌شود، این ویژگی‌ها فرصت مناسبی را برای توسعه گردشگری در استان فراهم می‌کند.

منطقه کردستان، سیدمحسن علوی، در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان کردستان ویژه ایام تعطیلات نوروز سال ۹۶، اظهار کرد: نوروز یکی از مهم‌ترین موقعیت‌ها برای معرفی استان و جذب گردشگر است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین آثار ثبت شده ناملموس در سطح بین‌المللی نوروز بود که با مشارکت ۱۲ کشور در یونسکو به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: در این راستا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بر این امر تاکید دارد که امسال نوروزی متفاوت نسبت به سال‌های قبل در سراسر کشور برگزار کند.

وی بیان کرد: نوروز کردستان متفاوت‌تر از سایر مناطق کشور است و در برخی از روستاهای مناطق هورامان نوروز زودتر جشن گرفته می‌شود، این ویژگی‌ها فرصت مناسبی را برای توسعه گردشگری در استان فراهم می‌کند.

علوی با اشاره به ضرورت‌های مشخص شده سازمان در خصوص برنامه‌ها و جشن‌های نوروزی عنوان کرد: توجه به معلولان در ساخت و ساز انواع تأسیسات گردشگری، تقویت و گسترش نوروزگاه‌ها در سطح شهرستان‌های استان، معرفی مسیرهای گردشگری جدید، تلاش در جهت شناساندن نقاط کمتر شناخته شده و روستایی به مردم و گردشگران، ساماندهی و پیشگیری از خطرات احتمالی برای گردشگران و دسته‌بندی مشکلات موجود در این زمینه به منظور مرتفع کردن آن‌ها، افزایش و تقویت فعالیت‌های فرهنگی در سطح استان و… توجه ویژه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: تحقق توسعه صنعت گردشگری بدون همراهی و همیاری کلیه دستگاه‌های عضو ستاد میسر نخواهد بود و جلب رضایت گردشگران در گروه این همکاری و ایجاد تسهیلات مناسب و متفاوت است.

وی یادآور شد: امیدواریم این همراهی و همدلی در سطح استان بیشتر و بیشتر شود و شاهد بیشترین بهره از نوروز ۹۶ هم به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و معرفی بیشتر استان باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی