نشست خبری شهردار سقز با اصحاب رسانه

 

شهردار سقز در نشستی خبری هدف از برگزاری را جلسه رفع فضای مه آلود روزهای گذشته و اطلاع رسانی صحیح به شهروندان در خصوص گزارش اجمالی از پروژه عمرانی سال ۹۷ و طرح سوال اعضای شورای اسلامی اعلام کرد و گفت :

در اواخر سال ۹۶ با شناسایی و اولویت بندی نیازهای سطح شهر توسط شورای شهر و شهرداری انجام و به اتمام رساندن پروژه های سال ۹۶ بوده /بدنه سازی و جدول گذاری و پیاده روسازی معابر و کوچه تعدادی از محلات/بدنه سازی و تکمیل جداول خیابانهای اصلی در دستور کار قرار دارد

در خصوص پروژه های استانی سال ۹۶ طرحهایی همچون
احداث مجتمع فرهنگی / ساختمان امر به معروف و نهی از منکر(تعیین پیمانکار و مجری طرح)بازسازی معابر سطح شهر ادامه کانال کشی آب های سطحی
اصلاح و بازسازی معابر (بهسازی ۷تیر و بلوار کوردستان)در حال انجام یا در شرف آغاز است.
در مورد فصل کاری و اقدامات با تاخیر باید گفت طبق استعلامی که از هواشناسی صورت گرفت و همه شهروندان نیز به آن واقف هستند ۱۵ اسفند تا ۱۵ اردیبهشت ۲۳ روز بارندگی داشتیم که امکان لکه گیری آسفالت و خاک برداری وجود نداشت.

آخرین وضعیت چندین پروژه بزرگ سطح شهر/تکمیل سالن آموزش آتش نشانی
رفع مشکل گرمایشی و سرمایشی ترمینال ، انتقال دفاتر تعاونی و با اتمام محوطه سازی تخریب ساختمان قدیمی انجام خواهد شد.پروژه سالن ستاد بحران نیز به مراحل پایانی خود رسیده.

آسفالت خ ۲۴ موکریان انجام خواهد شد/لکه گیری در ابتدا از ورودی های شهر آغاز شد و بنوبت تمام سطح شهر لکه گیری و تحت پوشش قرار خواهد گرفت .

جلسه پرسش و پاسخ شورای شهر:

ضمن احترام به سوالات شورا در هر زمانی تشخیص داده شود سوالی وجود دارد شهردار و مجموعه شهرداری موظف به پاسخگویی خواهد بود

بحث استخدام:
طی مجوز شورای شهر بابت ۵۲۰ نفر مجوز داده شده که در حال حاضر به این سقف نرسیدیم/
۴ نفر استخدام شده /۱ نفر دامپزشک مقیم برای کشتارگاه
۲ نفر درقطعات بتونی که دارای سابقه ۵ سال کار بودند که جایگزین بازنشسته شدند و شهرداری سهمیه خرید ۶ کمپرسی دارد و ۱ نفر هم به همین عنوان استخدام شد.

بیش از ۲۱ میلیارد تومان خروجی پرداخت به پیمانکاران،حقوق و مزایا داشته ایم.

حجم بالای کاری نیروی تنظیف مورد قبول ما هم می باشد ، قانون کار برای استخدام نیرو متغیر است . بکار گیری نیروی جدید باعث افزایش بار مالی برای شهرداری و کاهش اضافه کار نیروهای شاغل در آن واحد میشود.

بازار روز:
سیاست شورای دور دوم ساخت یک مجتمع کامل بود ، موافقت اولیه صورت گرفت ، پارکینگ تبدیل به پاساز شد /اقدامات قانونی انجام شده اما نمایندگان معرفی شده مورد تایید اعضا نیستند و اکثریت مخالف ساخت محل هستند /این کار باید با آرامش کامل صورت پذیرد

عدم مشورت با شورا:
حجم مکاتبات ۶ ماهه مشابهه با سال قبل بسیار بالاتر بوده و نشان از ارتباط با شورا دارد و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

لکه گیری نامناسب سطح شهر:

دلیل حفاری های صورت گرفته بوده و هم خوانی نداشتن آسفالت قدیم و جدید ، همچنین تداخل زمان لکه گیری و بارشها مزید بر علت بوده.

سرمایه گذاری:

تعریف پروژه برای شهرداری هزینه بسیاری دارد و اگر سرمایه گذار تمایلی به کار نداشته باشد فقط شهرداری متضرر خواهد شد./ ارتباط با پیمانکاران باید تقویت شود.

استرداد ۴۰۰ میلیون در قالب تهاتر

صورت وضعیت قطعی نشده بود و اختلاف بین آمار بوده و با نظارت حراست این وجه قطعی شد که به شهرداری برگشت داده شود

گزارشات سازمان بازرسی

تعارفی با هیچ کسی نداریم
از ۳۰ بند سازمان بازرسی ۱۷ بند پیشنهاد و ۱۲ بند تذکر به شهرداری بود/دادخواستهای لازم انجام شده است و با کسی هیچ تعارفی نداریم

اصلاحات ساختاری در معاونتها

معاونتهای شهرسازی ،حمل و نقل ،و … تغییر داده شده
تغییرات زیادی در واحدهای شهرداری انجام گرفته و در آینده نیز تغییرات صورت خواهد پذیرفت.

مکاتبه و نامه نگاری جهت ایجاد ۲ منطقه بندی شهری در سطح شهر انجام گرفته.

بی تفاوتی از استقبال شخصیت ملی مذهبی

متولی اصلی شورای شهر بوده و شهرداری امکانات و شرایط لازم جهت پذیرایی و … را انجام داده است و در این مورد کوتاهی صورت نگرفته و همزمانی حضور این شخصیت عالی قدر با حضور بنده در جلسه و شرکت در مراسم ختم بوده

بی پاسخ ماندن مکاتبات شورا:

درخواستهای زیادی در حوزه ماده ۵ و ۱۵داشته و نسبت به تعهدات قبلی در این خصوص حدود ۲۰۰ میلیون بدهی داریم و مکاتبات جدید نیز بالغ بر ۳۰۰ میلیون بوده که میبایستی اولویت بندی شوند.

آزمایشگاه خاک:

احداث آزمایشگاه و تامین نیروی انسانی مورد نیاز این واحد هزینه بالایی دارد و تصمیم گیری نهایی در این خصوص به شورا موکول شده است.

اسطبل های تازه آباد

مکاتبات لازم صورت گرفته و می بایستی اول مکان جایگزین مشخص شود .درخواست مجوزهای لازم برای زمین انجام گرفته و منتظر واگذاری زمین به

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی