اولین نشست شهردار سقز با اصحابرسانه

شهرداری سقز زمین گیر و به جسد نیمه جان تبدیل شده یود.
به گزارش ده نگی شار:
صبح روز جمعه اولین نشست خبری شهردار سقز و جمعی از اصحاب رسانه در دفتر جلسات شهرداری سقز برگرار شد.

در ابتدای جلسه چیا صالحی بابامیری شهردار سقز ضمن خیر مقدم بهتشریح آخرین وضعیت و فعالیتهای صورت گرفته در چند ماه از تصدی گری این پست پرداخت .
بابامیری گفت: در بدو آغاز فعالیت و جهت رسیدن به اهداف سازمان ، چابک سازی و تغییراتی در بدنه شهرداری ( معاونتها ، مدیران واحد و نیروهای سازمان) در دستور کار قرار گرفت.

بابامیری با بیان این که بدلیل وجود شرایطی خاص در شهرداری های کشور همچون ورود نیروهای مازاد به بدنه شهرداری ها ، عدم همکاری و استقبال شهروندان از فعالیتهای شهرداری ، تصور دولتی بودن شهرداریها در سالهای اخیر این سازمان خدمات رسان دچار مشکلات عدیده ای شده و شهرداری سقز نیز از این امر مستسنی نبوده و مهمترین راه خروج از این بحران را ارتباط دوسویه مردم و شهرداری عنوان کرد.
بابامیری افزود : در بهمن ماه بودجه سال آینده تقدیم شورا گردید که در مقایسه با بودجه امسال که حدود ۶۳ میلیارد و بودجه ای کاملا تورمی بود و حدود ۵۱ درصد آن محقق گردید ، بودجه سال ۹۷ به میزان ۴۴ میلیارد تومان و واقعی تر بسته شده است.
صالحی بابامیری سال ۹۷ را بعنوان سال تنفس شهرداری اعلام و گفت: سعی بر آن شده که هیچ پروژه جدیدی تعریف نشود و تمرکز شهرداری بر روی پروژه های نیمه تمام ، بهسازی معابر و آسفالت کوچه و معابر با مشارکت شهروندان باشد.
شهردار سقز تمرکز در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی را جزو عمده فعالیت شهرداری سقز برشمرد و اعلام کرد در چند روز آینده جلسه ای با سرمایه گذاران خواهیم داشت و با ارائه بسته های پیشنهادی خود و جلب نظر آنان انشالله قدم های موثری در بهسازی و آبادانی شهر سقز برداشته شود.
بابامیری درخصوص آخرین وضعیت بدهی های شهرداری به بیمه تامین اجتماعی و بانک شهر را تشریح کرد و گفت : بدهی شهرداری به تامین اجتماعی به معظلی بری کارکنان و شهرداری تبدیل شده بود و تا مصادره ۲ قطعه زمین مرغوب شهرداری پیش رفت که با مساعدت و پیگیریهای نماینده مجلس، آعضای شورای شهر و برگزاری چندین جلسه با وزیر کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی مقرر گردید کل بدهی شهرداری به تامین اجتماعی به صورت اقساط و طی ۶۰ قسط و بدون پیش پرداخت ، پرداخت شود و با جلسات برگزار شده با بانک شهر درخصوص بدهی اوراق مشارکت شهرداری سقز به این بانک ، مجتمع فرهنگی شهرداری واقع در حاشیه رودخانه بعنوان سهم شهرداری به بانک شهر واگذار شود.

چیا صالحی بابامیری از واگذاری حمام حاج صالح بصورت موقت به شهرداری خبر داد و افزود: این واگذاری بصورت ۶ ماهه و موقت بوده و در نوروز امسال بازگشایی و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و از سال آینده و با مرمت و بازسازی در قالب موزه مردم شناسی ، نمایشگاه هنری یا محل گفتمان شهری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی درخصوص مطالبات شهرداری به اشخاص و سازمانها و بلعکس گفت :‌به همان میزان که شهرداری به اشخاص و سازمان ها بدهی دارد به همان میزان افراد و سازمانها به شهرداری بدهی دارند و در این راستا با استناد به تبصره ۲ ماده ۱۰۰ قانون شهرداریها ، در آخرین مرحله اخطار با نصب بنر در محل ساختمانهای بدهکاران کلان و بعد از پایان زمان اعلام شده در اخطاریه با ارجاع پرونده متخلفین ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم تخریب محل دریافت و هرگونه نقل و انتقال ، فروش یا ساخت و ساز ممنوع و خلاف قانون است و سازمانها نیز ملکف به تسویه حساب با شهرداری ها شده که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی بدهی ۷۰۰ میلیون تومانی خود را به شهرداری سقز پرداخت و ادارات و سازمانهایی همچون فرمانداری ، ارتش (۳۰۰ میلیون ) ، نیروی انتظامی (۱۰۰میلیون ) بابت عوارض سالیانه به شهرداری بدهی دارند که امیدواریم بصورت اسناد بدهی ها به شهرداری تهاتر ثبت و پرداخت شود.
در ادامه این نشست سوالاتی از جانب خبرنگاران حاضر مطرح شد.
سوال : وضعیت ترافیک شهری
-وجود شبکه و معابر روان و سیستماتیک باعث پویایی کالبد شهر خواهد بود.دلایل مختلفی همچون افزایش حجم خودروهای شخصی، ظرفیت کم و قدیمی شهری ، وجود مجتمع های تجاری ، اداری ، درمانگاه و مطب در مرکز شهر، ضعف در فرهنگ ترافیکی در ترافیک سطح شهرها بسیار تاثیرگذار است ، شهرداری نیز در این امر دخیل است با انجام اقداماتی همچون سازماندهی و اصلاح پیاده روها ، سد معبر و تعرض خیابانها میتواند درصدی از مشکلات مربوط به ترافیک شهری را ساماندهی کند اما علت عمده ترافیک سقز را میتوان نبود طرح جامع ترافیکی عنوان کرد.

سوال: آخرین وضعیت بازار روز :
_ زمین محل بازار روز متعلق به شهرداری است ، در مقطعی از زمان شهرداری اقدام به دریافت پول از تعدادی از کسبه نمود اما اقدامی درخصوص بازسازی محل فوق انجام نگرفت، از سال ۸۳ طرح بازسازی این مکان توسط شورا و شهردار ادوار گذشته آغاز اما هر دوره به دلایلی این کار صورت نگرفت. طی آخرین تصمیمات ستاد بحران استان ، موضوع به شهرداری سقز ابلاغ و ملزم به تعیین تکلیف وضعیت بازار گردید، عرصه بازار متعلق به شهرداری است اما تا زمانی که ساکنین محل تمایلی به تغییرات نداشته باشند یکطرفه کار کردن شهرداری نیاز به عزم مسئولین و ادارات شهزستانی و استانی و حتی کشوری دارد. متاسفانه چند دستگی در میان کسبه وجود دارد و علت اصلی توافق همین امر است.سرمایه گذار پروژه آمادگی خود را جهت ساخت مجتمع آماده و متعهد شده است ۶ ماهه پروژه را تحویل نماید.

سوال: حضور سازمان بازرسی در شهرداری
_ سازمان بازرسی جهت بررسی فعالیت ، پرونده ها ، اسناد و شواهد در ادارات وارد و بعد از اتمام بازرسی موارد تخلف را جهت بررسی به ارگانهای مرتبط با تخلفات اعلام خواهد شد. در این خصوص هیچ گزارشی به شهرداری اعلام نشده و میبایستی موارد از طریق شورای شهر دریافت و به شهرداری جهت بررسی و احقاق حقوق خود اعلام گردد. در مواردی که مربوط به شهرداری است این سازمان هیچ تعارفی با هیچ شخصی نداشته و بطور کامل و قانونی پیگیر موضوع تا رسیدن به نتیجه نهایی خواهیم بود.

سوال: معوقات کارکنان شهرداری
_ در بدو ورود اینجانب به شهرداری ، شهرداری به پرسنل ۳ ماه حقوق بدهکار بود ، اما با تلاشهای صورت گرفته در حال حاضر این بدهی به یک و نیم ماه کاهش یافته و تا چند روز آینده نیمی حقوق معوقه به پرسنل پرداخت خواهد شد.

سوال: کنارگذر ۴۵ متری:
_مشکلاتی از قبیل وجود ۱۱ منزل مسکونی در مسیر تعریض خیابان و تعدادی زمین اشخاص در مسیر کنار گذز وجود دارد که میبایستی قسمت به قسمت با مالکین توافق گردد.

سوال : آخرین وضعیت خیابان دکتر وثوقی:
_ طی جلساتی با آموزش و پرورش در خصوص زمین سالن شهید باهنر که مربوط به شهرداری است ، در آینده ای نزدیک شهرداری اقدام به احداث خیابان مذکور خواهد نمود.

سوال: ترمینال سقز :
_ با مساعد شدن هوا در سریعترین زمان ممکن ترمینال که در حال حاضر مشکل سیستم گرمایشی دارد آماده و بدلیل بالا بودن قیمت غرفه ها بصورت اجاره ای واگذار و بقیه واحدها بصورت فروش سرقفلی واگذار خواهد شد. در این فاصله محوطه سازی و آماده سازی محوطه پشت ترمبنال جهت توقف و ایستگاههای اتوبوسها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی