نشست خبری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی

نماینده شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

محسن بیگلری در پاسخ به سوال محمد باژیان خبرنگار صدا و سیما و سایت خبری سقز نیوز درخصوص آخرین وضعیت کارخانه سیگار(واقع در شهرک صنعتی) و کارخانه دخانیات اعلام کرد:
طی بازدیدهای بعمل آمده توسط مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری پیشرفت پروژه بسیار خوب توصیف شد و خوشبختانه ماشین آلات لازم در محل مستقر و برق کارخانه نیز در حال واگذاری است.
کارخانه دخانیات سقزنیز در حال اتمام کار و پایان قرارداد می باشد و طبق گفته رئیس دخانیات کشور طی قراردادی ۹ ماهه قرار شد کار به اتمام برسد هرچند بنده از عملکرد و پیشرفت کاری دخانیات ناراضی هستم.

بیگلری در پاسخ به سوال فردین مصطفایی خبرنگار کردپرس و روزنامه همشهری درخصوص بسته شدن بازارچه سیف و پیله وری و وضعیت نامناسب علمی و جایگاه استان گفت:

در بسیاری از جلسات و نطق های انجام شده ، یکی از مطالبات بنده و همه مسئولین شهرستانی و استانی، بازگشایی بازارچه سیف بوده و خواهد بود که طی پیگیری ها علت تعطیلی بحث امنیتی بازارچه است که عزم جدی بر بازگشایی بازارچه است.
بازگشایی بازارچه سیف حق مردم سقز و منطقه است و با تمام توان پیگیر بازگشایی خواهم بود.

وی درخصوص آخرین آمار سطح علمی استان عنوان کرد مساله را بطور جدی پیگیر و در صورت کوتاهی یا قصور باید مسئولین مربوطه پاسخگو و مشکل را مرتفع نمایند.

مهندس بیگلری در پاسخ به سوال مجیدی خبرنگار کوشا علت کندی فعالیت فرودگاه را به دو دلیل عنوان و گفت: دلیل اول وضعیت آب و هوا علت کندی و توقف فعالیت عمرانی و دلیل دوم را قرارداد پیمانکار فرودگاه و زمینهای اطراف فرودگاه بیان نمود .

آراس قربانی پور خبرنگار هفته نامه روژان درباره وضعیت کولبران و وضعیت بیمه این قشر زحمتکش سوال که بیگلری گفت: قرار است در جلسه ای با حضور فرمانده مرزبانی و نیروی انتظامی ،استاندار و تعدادی دیگر از مسئولین مرتبط برگزار و وضعیت کولبران بررسی و تعیین تکلیف گردد.

نماینده سقز و بانه در مجلس در پاسخ به سوال خانم مرادی خبرنگار سایت خبری گولان درباره عملکرد دولت تدبیر و امید در استان گفت:
با توجه به شرایط کنونی همچون اعتبارات ،تحریمها و فروش نفت عملکرد دولت را مثبت ارزیابی کرد و از فضای باز سیاسی و گفتمان ایجاد شده تشکر کرد.

مهندس بیگلری در پاسخ به سوال ناصر کریمی خبرنگار سایت خبری ده نگی شار درباره آخرین وضعیت طرح منطقه آزاد اعلام کرد : طبق نقشه جدید و برنامه ریزی های صورت گرفته دولت، در آینده ای نزدیک طرح را در اختیار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد داد تا با تایید کمیسیون وارد صحن علنی مجلس شده و رای گیری نهایی صورت گیرد که با توجه به بررسی بودجه در مجلس پیش بینی میشود در اواخر اسفند یااوایل فروردینتعیین تکلیف خواهد شد و با توجه به اتفاقات چند روز گذشته کولبران احساس میشود طرح رای بیاورد.

با اجرایی شدن طرح منطقه آزاد بطور قطع وضیت اقتصادی و رونق در سقز بهبود خواهد یافت.

بیگلری در این جلسه با اشاره به چندین موضوع به نشست خبری پایان داد.

آخرین وضعیت سد چراغ ویس :
با تفاهم صورت گرفته با اهالی روستای بله جر بزددی روستا تخلیه و آبگیری سد بطور کامل اجرایی خواهد شد.

وضعیت معادن شهرستان سقز:
طبق پیگیری های انجام شده توسط فرماندار سقز بدلیل بازدهی پایین و هزینه بالای بهره برداری و استخراج اکثر معادن موجود نیمه تعطیل یا تعطیل شده و فعالیتی صورت نمی گیرد.

هیوا نوجوان آخرین وضعیت هتل ورزش را جویا شد
پروژه هتل ورزش در ۳ طبقه در حال اجراست و امیدواریم با توجه به افزایش بودجه این طرح در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری برسد .

آخرین اخبار مجلس و لایحه بودجه ۹۶
با پیگیری ها و پیشنهاد کمیته تلفیق بودجه استان کردستان تقریبا ۲ برابر و از مبلغ ۵۳۹ میلیارد به ۱۰۳۲ میلیارد ریال افزایش یافته است.

اظهار نظر درخصوص انتخابات شورای شهر:
بیگلری به صراحت اعلام کرد با احترام به همه کاندیداها از هیچ گروه و شخصی حمایت نکرده و نخواهم کرد و پایبند به انتخاب شهروندان بوده و هر انتخابی که توسط آنان صورت پزیرد مورد تایید بنده خواهد بود .

وضعیت راههای شهرستان سقز
مناقصه جاده سقز بوکان و ایرانخواه به فتاح آباد انجام و بزودی مشخص خواهد شد و جاده سقز بانه حدفاصل روستای آیچی و روستای تموغه بزودی در مناقصه تعیین تکلیف خواهد شد

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. ممنون از اینکه زمان گذاشتید و مطلبی به این خوبی آماده کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *