نماینده سقز در مجلس:کاهش زمان دادرسی ها ضروری است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمان دادرسی در دادگاه ها بسیار زیاد است و قوه قضاییه باید زمان دادرسی ها را کاهش دهد.

محسن بیگلری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان قوه قضاییه اشاره و اظهارکرد: حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار تاکید کردند که زمان قضاوت ها نباید طولانی باشد، قطعا زمانی که قضاوت ها طولانی شود فساد به وجود می آید، از این رو قوه قضاییه باید در حد توان زمان قضاوت ها را کاهش دهد.
وی افزود: مردم را این مساله آزار می دهد، شاهدیم برخی مواقع زمان قضاوت یک پرونده گاهی به ۱۰ سال هم می رسد از این انتظار می رود زمان دادرسی ها در قوه قضاییه کاهش یابد.
نماینده مردم سقز در مجلس خاطرنشان کرد: باید به اجرای قانون اساسی دقت لازم شود، قانون صراحت دارد و نیاز به مسائلی ندارد که ما امروز در دادگاه ها شاهد هستیم.
بیگلری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب این بار به صراحت اعلام و دست قوه قضاییه را باز گذاشند که رویه را تغییر دهد، ما از این قوه می خواهیم از آزادی های مشروع مردم حمایت کند.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضاییه و روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور، بیان کردند: این قوه باید پرچمدار حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه ای که لازم بود از حقوق مردم با قدرت دفاع و با متخلفان و قانون شکنان مقابله کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی