نتیجه برگزاری جشنواره های تئاتر بی کیفیت و پرهزینه و بدون دستاورد برای سقز

با وجود برگزاری چندین جشنواره تئاتر کوردی ، خیابانی و شهروند در سقز و صرف هزینه های گزاف ، ساخت پلاتوی سقز در اولویت بعدی قرار گرفت.

به گزارش ده نگی شار:

با اعلام مدیرکل ارشاد کوردستان عملیات ساخت پلاتو اختصاصی نمایش در سطح استان در ۴ شهر سنندج ، بانه ، مریوان و قروه در ماه جاری آغاز خواهد شد.

اما در کمال ناباوری در این میان،خبری از نام سقز نیست ، شهری با سابقه برگزاری چندین دوره جشنواره تئاتر کوردی، شهروند و تئاتر خیابانی و شرکت گروههای موفق در جشنواره های کشوری و بین المللی و کسب چندین جایزه بازیگران اول زن و مرد.

این تبعیض زمانی نمایانتر میشود که قرار است در ماههای آتی سومین جشنواره تئاتر شهروند با هزینه ای ۱۲۰ میلیونی و مشارکت شهرداری صاحب برگزار خواهد شد.

این هزینه در شرایطی به شهرداری سقز تحمیل شد که هم اکنون این واحد خدمات رسان در بدترین شرایط مالی خود قرار دارد

جالبتر اینکه در زمان برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی که آذر ماه سال گذشته برگزار گردید ، بیشترین ایرادی که به این جشنواره وارد آمد نبود پلاتویی مناسب و در شان جشنواره بود که مسئولان چندین بار در سخنانی از ساخت پلاتوی سقز سخن گفته بودند.

حال چند نکته:

آیا برگزاری جشنواره تئاتر شهروند در شرایط بحرانی شهرداری و صرف هزینه های چند ده میلیونی در شرایطی که سقز فاقد پلاتو بوده ، همچنین نداشتن جایگاه تئاتر سقز برای استان که در آخرین تصمیم گیری مدیرکل کاملا مشهود بود لازم بود؟؟؟؟

آیا اگر این هزینه صرف ساخت پلاتو میشد ماندگاری بیشتر و استفاده چندین ساله برای تئاتر سقز را درپی نمی داشت؟؟؟

آیا این تصمیم گیری مدیرکل به برخورد فردی که توسط کمیته برگزاری جشنواره تئاتر کوردی جهت اهدای جایزه به نفرات برتر جشنواره بر روی سن آمد و با لحنی تند تصمیم مدیرکل فرهنگ و ارشاد مبنی بر انتخاب دکتر قطب الدین صادقی بعنوان دبیر آتی جشنواره را به باد انتقاد گرفت ، در تصمیم مدیرکل با ساخت پلاتو در ۴ شهر بجز سقز تاثیر گذار بود؟؟؟

آیا مدیران فرهنگی هنری سقز و در راس آن اعضای شورای شهر که دستی در برگزاری جشنواره هایی با هزینه های سنگین را دارند درخصوص پیگیری علت این تصمیم اقدامی انجام داده یا خواهند داد؟؟؟

نقش فرمانداری سقز در پیگیری یا احقاق حقوق از دست رفته سقز چیست و چگونه خواهد بود؟؟؟

جناب ورمقانی فرماندار بزرگوار و فرهنگ دوست سقز، در چند ماه گذشته و طی جلسات مختلف در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص ماندن یا انتقال شما؛ هر بار یک جواب را تکرار می کردید که اگر یک ساعت از مسئولیتی که به بنده محول شده مانده باشد با تمام توان کارم را ادامه خواهم داد ، امیدوارم اخبار مربوط به پایان تصدی شما بر فرمانداری ویژه سقز خللی در کارتان خصوصا پیگیری یا برخورد شما با موضوعاتی اینچنینی نگذارد.

ده نگی شار

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی