چرا جاده سقز بوکان آرام نمی گیرد.

 

با وجود اینکه تنها جاده مناسب منتهی به سقز ، محور سقز بوکان است اما تصادفات و کشته های این محور حکایت از ایرادی اساسی در این جاده را تداعی می کند.

به گزارش ده نگی شار:

در سالیان اخیر در حوزه بازسازی ، نوسازی و تعریض جاده های بین شهری شهرستان سقز اقدامات هر چند اندک اما مناسبی صورت گرفته است ولی هر از چند گاهی و بصورت متناوب حوادثی مانند برخوردهای رو در رو یا واژگونی خودروها موجب مرگ ، نقص عضو ، جراحات و خسارات مالی زیادی شده است.

با توجه به شرایط سوق الجیشی شهرستان سقز و شاه راه ارتباطی مهم ، حجم بالای خودروهای سبک و سنگین در این محور ، موجب ترددهای بسیار شده است که میتوان از محور سقز بوکان بدلیل هم مرز بودن دو استان کوردستان و آذربایجان غربی به عنوان شاهراهی شریانی نام برد .

در سالیان اخیر و بصورت متناوب هر چند روز یکبار خبر مرگ چند شهروند در محور سقز بوکان تیتر داغ رسانه می شود و ساعتی بعد به فراموشی سپرده میشود .

در کمتر از یکماه گذشته چندین تصادف در حدود ۷ کیلومتر از این محور رخ داده که موجب مرگ بیش از ۶ نفر و مصدوم شدن چندین نفر دیگر شده است.

از ابتدای روستای قهرآباد تا روستای سرا با وجود چند بانده بودن مسیر رفت و برگشت و تنها وجود ۳ پیچ نسبتا تُند ، متاسفانه بیشترین آمار تصادفات در حدفاصل دو روستا رُخ می دهد که با توجه به عریض بودن جاده میتوان با نصب بلوک های بتنی (نیوجرسی يا گارد ريل ) همانند مسیر سقز به صاحب ( خصوصا در پیچ حادثه خیز روستای سرا ) و جدا سازی لاینها که بیشترین تصادفات مربوط به ورود به لاین مخالف است ، همچنین افزایش تابلو و علایم هشداردهنده ،نصب دوربينهاي كنترلي و نظارتي ثبت تخلف و حضور پلیس راهور بصورت گشت زنی و نه کمین و توقف ، مانع از بروز این گونه حوادث تلخ و داغدار شدن خانواده و همچنین صرف هزینه های مادی بر افراد و دولت شود.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. سلام
    البته غیر از مشکلات راه سازی و ایرادات واقعی ماشینهای ساخت ایران و غیر ایمن بودن انها و تردد زیاد ماشین سنگین در این مسیر متاسفانه فرهنگ رانندگی در حد بسیار پایین و خطر سازی میباشد که شامل سرعت زیاد و عدم رعایت قوانین مباشد و با توجه به تجارب متعدد رانندگی معتقدم در این جاده ها مردم باید نسبت به نوع رانندگی خود تجدید نظر کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی