مشکلات نظام مهندسی وارد فاز جدیدی شد

‍ ‍
واکنش رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان به بیانیه های نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس

در پی مصاحبه و تذکرات نماینده سقز و بانه نسبت به برکناری هیات اجرایی نظام مهندسی این شهرستان ها و درخواست پاسخگویی وزیر راه و نیز ورود دستگاه های نظارتی به این مساله، این بار رئیس نظام مهندسی استان نسبت به این مساله واکنش نسان داده، که عین اظهارات وی به شرح زیر می باشد:

محمودی رئیس نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در اظهاراتی نماینده سقز و بانه در مجلس را به اندکی تامل در قوانین سازمان، آئین نامه ها، مسئولیت ها و حوزه اختیارات و فلسفه تشکیل این سازمان مردم نهاد و خصوصی فراخواند.

وی در واکنش به بیانیه های محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تعیین مدیران جدید دفاتر نمایندگی، اظهار داشت: از کسی که خود در خانه قانونگذاری مملکت حضور دارد انتظار می رود که رعایت قانون را فصل الخطاب کلیه امور و تصمیم گیری ها قرار دهد.

محمودی این نماینده مجلس را به اندکی تامل در قوانین سازمان، آئین نامه ها، مسئولیت ها و حوزه اختیارات و فلسفه تشکیل این سازمان مردم نهاد و خصوصی فراخواند.

رئیس سازمان اعلام داشت: سازمان در راستای اجرای بند ف ماده ۱۱۴ اصلاحیه آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین طبق مواد ۳ و ۴ نظام نامه تشکیل و اداره دفاتر نمایندگی شهرستان ها اقدام به اعمال تغییراتی در سطح استان نمود که این امر با واکنش، اعمال فشار و همچنین صدور ضرب الاجل ها و بیانیه های نماینده محترم این شهرستان ها مواجه شد و آنچه باعث شگفتی این سازمان بود این که نماینده چرا وارد حوزه تصمیم گیری ای شده که در حیطه مسئولیت او تعریف نشده است!

رئیس سازمان اظهار داشت: سازمان تشکلی حرفه ای، خصوصی و مستقل است و اعمال فشار و دخالت در عزل و نصب ها، اعلام به صحن مجلس آوردن وزیر راه و اظهارات خلاف قوانین موجود در تضاد با اصل استقلال سازمان است.

محمودی افزود: دود ناشی از اعمال نفوذ مسئولین و تضعیف سازمان به چشم مردم می رود و نادیده گرفتن استقلال سازمان های مردم نهاد همچون سازمان نظام مهندسی که بر اساس اصول مردم سالاری و بوسیله انتخابات ارکان خود را تعیین می کند با نیم میلیون نفر در کشور و بیش از هفت هزار عضو در استان کردستان دور از توسعه خواهی و در تضاد با چشم انداز پیشرفت کشور و استان می باشد.

وی اطلاعات و داده های رسیده به این نماینده محترم را که منجر به چنین اظهار نظرهایی شده را نادرست دانست و اظهار داشت: آقای بیگلری بجای فضا سازی، واکنش های احساسی و خلاف قانون، تحت تاثیر اطلاعات ناصحیح از سوی افراد سودجو و منفعت طلب که مانع از شفاف سازی و اجرای عدالت هستند، قرار نگیرد.

محمودی در پایان بر رعایت همگان بخصوص مسئولین در اجرای قانون و احترام به چارچوب های سازمان های خصوصی بویژه سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی