مدیریت موفق شهرداریها نیازمند برخورداری از امکانات، منابع مالی و مشارکت شهروندان است

امیر قادری روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه شهردار سابق و فعلی شهر بانه اظهار کرد: شهرداری عرصه بسیار مهمی است و با توجه به ماهیت و ذاتی که دارد و نهادی عمومی محسوب می شود، لذا کار کردن در آن بسیار مهم و حساس است.
وی با باین اینکه امروزه شهرها با گذشته تفاوت اساسی یافته اند و اکنون مدیریت شهری از پیچیدگی خاصی برخوردار است، دلیل آن را وجود شهروندان با فرهنگهای مختلف عنوان کرد و گفت: این ساکنان با این فرهنگهای گوناگون در یک سکونتگاه به نام شهر زندگی می کنند و این کار مدیریت شهری را دشوار می کند.
معاون عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: در کنار توسعه شهری، امکانات و تجهیزات و تأسیسات شهری نیز تفاوت پیدا می کند و مسئولان مدیریت شهری باید خود را به روز کنند تا خدمات مطلوب به شهروندان ارائه بدهند.
قادری مدیریت موفق شهرداریها را نیازمند برخورداری از امکانات، منابع مالی و مشارکت شهروندان دانست و گفت: شوراها باید شرایط این امر را فراهم آورند.
وی با بیان اینکه در برخی موارد نیز نیازمند تغییر قانون هستیم، تأکید کرد: اگر در کشور شوراهای شهر یکپارچه و موفق عمل کنند، اختیاراتی که از شهرداریها جدا و به سایر دستگاه ها واگذار شده است، در دل شهرداری و مدیریت شهری قرار خواهد گرفت و عرصه مدیریت شهری در شهرداریها متمرکز خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه عرصه مدیریت شهر ارتباط مستقیمی با مردم دارد، افزود: زمانی جمعیت شهرنشین ۳۰ درصد و روستانشین ۷۰ درصد بود و امروز این نسبت بالعکس شده است.
قادری ادامه داد: اگرچه هنوز به نسبت کشوری، جمعیت روستایی کردستان بیشتر است، اما روند شهرنشینی در حال افزایش است و لذا باید مدیریت شهری را دچار تغییرات اساسی کنیم.
وی در ادامه شهر بانه را دارای شرایط خاصی عنوان کرد و گفت: ساخت و ساز غیرمجاز امروزه در برخی شهرها وجود دارد و حریم شهرها و اراضی کشاورزی که نقش مهمی در تولید دارند، در معرض تهدید قرار گرفته اند، لذا برای جلوگیری از این خطر و حفظ این منابع برای نسلهای آینده باید با ساخت و سازهای غیرمجاز مقابله شود.
معاون عمرانی استاندار کردستان با تأکید بر اینکه قانون، جلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز را جزو وظایف شهرداری قرار داده است، گفت:ا اما مدیریت جامع و کامل این مسئله نیازمند یکپارچگی و همکاری همه دستگاه ها است.
قادری تأکید کرد: دولت آماده حمایت همه جانبه از شهرداریها و شوراهای اسلامی است.
وی در پایان از تلاشهای نماینده مردم بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی  به جهت پیگیریها در حوزه عمرانی استان، فرماندار بانه و شهردار سابق تقدیر و برای شهردار جدید آرزوی موفقیت کرد.
گفتنی است در این مراسم وریا وثوقی به عنوان شهردار جدید بانه معرفی و جایگزین بابک رستم پور شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی