برگزاری مراسم گرامیداشت “۷ مهر روز آتش نشانی و ایمنی در سقز

برگزاری مراسم گرامیداشت “۷ مهر روز آتش نشانی و ایمنی در سقز
پرداخت حقوق کارکنان دغدغه های اصلی شورای شهر و شهرداری سقز
افتتاح سالن آموزش آتش نشانی
ضرورت پیشتیانی فکری و درک سختی های آتش نشانان
احداث ایستگاه شماره ۴ آتش نشانی در بلوار کردستان در سال آتی
اختصاص مبالغی در بودجه سال ۹۸ برای تجهیز و توسعه وسایل و امکانات آتش نشانی

صبح دیروز مراسم گرامیداشت “۷ مهر روز آتش نشانی و ایمنی در سقز” با حضور، سرپرست و معاون عمرانی فرمانداری، اعضای شورای شهر، شهردار سقز، مدیرعامل و کارکنان آتش نشانی، جمعی از مسئولان و شهروندان در سالن کتابخانه عمومی برگزار شد.

به گزارش ده نگی شار:

در ابتدای این مراسم مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سقز، گفت: اين سازمان با ۳ ایستگاه و در ۲ شیفت کاری در ۶ ماهه اول امسال ۱۵۷۷ نفر ساعت آموزش، ۵۱۰ مورد آتش سوزی، ۳۱۴ مورد امداد و نجات را به انجام رسانده است.
ايرج گيلاسي نوسازی ماشین آلات و مجهز نمودن آتشنشانی به وسایل و امکانات، تهیه نردبان هیدرولیک با توجه به رشد عمودی ساختمان ها و… از جمله نیازهای آتش نشاني برشمرد.
وی افزود: سالن آموزش آتش نشانی در ۲ طبقه با ۳۶۰ متر زیربنا و با هزینه ای بیش از ۳۵۰ میلیون تومان، امروز به مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

سپس معاون عمرانی فرمانداری سقز با اشاره به اینکه بحث آتش سوزی تنها بخشی از وظایف آتش نشانی است، گفت: اقدامات حوزه ایمنی و آموزشی بخش عمده فعالیت این سازمان است.
علی محمدیان آتشنشانان را مردان روزهای سخت برشمرد و گفت: پشتیانی فکری، فراهم نمودن زمینه آرامش روحی و درک سختی های این قشر خدم در کارایی و عملکرد مناسب تر آنان مهم و تاثیرگذار خواهد بود. چابک سازی و توجه به اصول تخصصی آموزش آتش نشانان ضروریست.

در ادامه رئیس شورای شهر سقز تهیه امکانات و تجهیزات مناسب برای کارایی بهتر آتش نشانان، جلوگیری از سوانح و کاهش دامنه خسارات را مهم برشمرد و گفت: در بودجه سال آینده رقم بیشتری برای تجهیز و تهیه وسایل و امکانات این حوزه در نظر گرفته خواهد شد. انتظار است، استانداری و فرمانداری نیز برای تهیه وسایلی که مبالغ زیادی نیاز دارد و از ضرورت های امروزی امداد رسانی در شهر هاست، مساعدت لازم را بنمایند.
افشین عزیزی با اشاره به گستردگی سطح شهر سقز و نیاز به امداد رسانی در اسرع وقت در زمان بروز حوادث، احداث ایستگاه چهارم در بلوار کردستان از برنامه های کاری مد نظر شورای شهر و شهرداری برای سال آتی برشمرد.

سپس رضا اسعدی عضو شورای شهر سقز نیز بر رفع مسایل و مشکلات آتش نشانان و توجه بیشتر به این قشر از سوی مسئولان، خدمتگزای صادقانه به مردم و حرکت به سوی عمران و آبادانی شهری تاکید نمود.

شهردار سقز نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی آتشنشانان، گفت: پرداخت حق و مزایای کارکنان از دغدغه اصلی این نهاد بوده و نهایت تلاش و پیگیری ها در این زمینه انجام شده است. از صعه صدر کارکنان شهرداری و خانواده هایشان و درک شرایط مالی حاکم بر این نهاد در این برهه زمانی صمیمانه تشکر نمود.
دکتر بابامیری به وضعیت نامطلوب و بی سابقه اقتصادی جامعه اشاره و گفت: کمک های بخش دولتی به شهرداری سقز غیر از ارزش افزوده در حد صفر بوده و با توجه به کاهش توان اقتصادی مردم، درآمد شهرداری(از منابع داخلی) حدود ۴۷ درصد کاهش یافته است. با این اوصاف اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری برای رفع مشکلات فرارو و پیشبرد امورات تا حد توان تلاش و پیگیری های لازم را انجام داده و خواهد نمود.
وی همکاری و همدلی نهادهای خدمات رسان شهرستان در مواقع حوادث و رخدادها را که نتیجه هماهنگی و تعامل مناسب مدیریت بحران شهرستان است، قابل تقدیر دانست و همچنین از همیاری خوب و بی دریغ اداره ورزش و جوانان، انجمن ها و سمن ها نیز با این نهادها قدردانی نمود.
بابامیری ضمن تشکر از اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات و نارسایی ها در سطح جامعه توسط اصحاب رسانه، نقش آنان را جهت فرهنگ سازی، مشارکت دادن شهروندان در مباحث مدیریت شهری و بازتاب کمبودها و مشکلات فرا روی نهادها و سازمان ها در شرایط کنونی مهم برشمرد.

در پایان مراسم از کلیه آتش نشانان، آتش نشانان نمونه ، هلال احمر و چند نفر از شهروندانی که با سازمان آتش نشانی همکاری مناسبی داشتند، تجلیل به عمل آمد.

افتتاح سالن آموزش آتش نشانی و رژه ناوگان خودرویی آتش نشانی در سطح شهر از دیگر برنامه های اجرا شده در سقز به مناسبت گرامیداشت روز” آتش نشان و خدمات ایمنی”بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی