تعلل برخی دستگاه های اجرایی استان در زمینه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سقز

‍ ‍ نماینده سقز و بانه در مجلس اعلام نمود؛

تعلل برخی دستگاه های اجرایی استان در زمینه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سقز/ اصلاح مصوبه ساماندهی مرزها در انتظار تصمیم نهایی هیات دولت

نماینده سقز و بانه در مجلس با تشریح اقدامات انجام شده برای تصویب منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سقز، گفت: متاسفانه تعلل و عدم همکاری برخی دستگاه های اجرایی در استان موجب متوقف شدن روند پیشرفت کار شده است.

به گزارش ده نگی شار به نقل از کرده پرس؛ محسن بیگلری با بیان اینکه از پورابراهیمی رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس دستور موافقت اولیه برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سقز را گرفته ام، گفت: لازم است برای نهایی شدن کار، طرح توجیهی آن تهیه و پس از تصویب در استانداری کردستان (شورای توسعه و برنامه ریزی)، برای طی مراحل بعدی به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت طرح در هیات دولت ارسال شود.

وی با بیان اینکه در اسفند ماه ۹۶ طرح مطالعاتی و توجیهی آن در فرمانداری ویژه سقز تهیه و به استانداری ارسال شد، گفت: قرار بود در اوایل اردیبهشت ۹۷ استانداری نیز اقدامات لازم را انجام دهد، بنده در مراسم روز کارگر در سقز از مسئولان خواستم که این مساله را نهایی کنند و چند روز بعد (۱۴ اردیبهشت) به سنندج برای برگزاری جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان رفتم، اما متاسفانه استاندار حضور نداشت و با برگزاری جلسه توسط معاونین موافقت نکرد.

بیگلری با بیان اینکه با توجه به ظرفیت های مرزی و منطقه ای سقز و پتانسیل عظیم آن برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، هشدار داد تعلل بیش از این ممکن است موجب فرصت سوزی و تضییع حق شهرستان سقز شود، لذا چه کسی پاسخگوی مردم خواهد بود؟

لزوم تسریع در ساخت منطقه ویژه اقتصادی بانه
بیگلری همچنین با اشاره به تصویب منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بانه در دولت گذشته، گفت: متاسفانه بعد از مصوبه کار رها شده بود که در ابتدای دولت یازدهم توانستیم طرح را مجدداً احیا کنیم و از سال ۱۳۹۶ سازمان همیاری شهرداری ها عملیات اجرایی آن را شروع نموده، که در این رابطه مسئولان وقت و مردم روستای اطراف منطقه همکاری مناسبی داشتند و باید از انها تشکر کرد.
وی خواستار تسریع در اتمام این طرح و بهره برداری از آن جهت کمک به توسعه اقتصادی منطقه شد.

گرفتاری های برجام موجب تاخیر در تصویب مصوبه مرزها شده است

نماینده سقز و بانه در مجلس با اشاره به مشکلات مسدود شدن مرزهای غربی با مصوبه قبلی هیات دولت، اقدامات خود را برای اصلاح این مصوبه و حل مشکلات مرزنشینان تشریح نمود.

محسن بیگلری ضمن تاکید بر تسریع در اصلاح مصوبه و درنظر گرفتن حقوق و مطالبات مرزنشینان گفت: طرح استضاح و سوال از وزیر کشور را به همراه چند نماینده دیگر امضا نموده ایم که مساله در دستور کار و نوبت رسیدگی قرار داد و قطعا تا پایان آن را پیگیری خواهیم نمود

وی افزود: تذکر به رئیس جمهور و وزیر کشور در هفته های گذشته، برگزاری جلسات و رایزنی با وزرای اقتصاد، صنعت، رئیس مجلس، مسئولان ملی و استانی از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه بوده که منجر به اصلاح مصوبه ساماندهی مرزها در وزارت کشور و ارسال به هیات دولت جهت تصویب نهایی شده، اما متاسفانه بعلت مساله برجام و خروج امریکا و گرفتارها و مشغولی های ناشی از آن، انجام کار با تاخیر همراه شده که پیگیر جدی هستیم در اولین فرصت ممکن این اقدام صورت بگیرد.

تغییرات مسئولان در راه است

بیگلری درخصوص وعده تغییر برخی مسئولان شهرستانی و استانی مرتبط که مردم خواستار برکناری آنها شده بودند، گفت: بنده با مسئولان مرتبط استانی و وزارت کشور رایزنی لازم را انجام داده ام و قطعا تغییرات صورت می گیرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی