محرومیت‌های کردستان بسیار زیاد است

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به اینکه محرومیت‌های کردستان بسیار زیاد است گفت: محرومیت کردستان بیشتر از اکثر استان‌های کشور است.

محسن بیگلری در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مسئولان استان در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به تخصیص ماده ۱۸۰، اظهار داشت: استان کردستان با اعتبار ۲۳۰ میلیاردتومانی که به آن اختصاص پیدا کرده نیازمند توجه بیشتر و چشم‌ امید ویژه‌تری دارد.

وی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: انتظار داریم که استان کردستان را نسبت به استان‌های دیگر خاص ببینید چون محرومیت کردستان بیشتر از اکثر استان‌های کشور است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به وضعیت برخورداری راه‌های روستایی استان کردستان تصریح کرد: کردستان از لحاظ برخورداری راه‌های آسفالت روستایی آخرین استان کشور است و روستاهای دو سه کیلومتری در استان داریم که آسفالت ندارند.

وی با بیان اینکه در منطقه اورامانات کردستان روستا هزار خانواری داریم که جاده آنها آسفالت نیست، گفت: امیدواریم که این مشکلات حوزه راه‌های روستایی استان کردستان برطرف شود.

بیگلری خطاب به معاون رئیس جمهور افزود: با توجه به پیگری‌های انجام شده برای حل مشکل وضعیت راه‌های «میاندوآب ـ سقز» مصوبه سال ۸۸ و دستور وزیر راه‌وشهرسازی را داریم که امیدواریم در این جلسه خبرهای خوبی برای ما داشته باشید.

بیشترین تصادفات کردستان مربوط به جاده «سقز-بوکان» و «سقز-بانه» است

وی با اشاره به آمار تلفات استان کردستان اظهار کرد: بیشترین آمار تصادفات استان کردستان مربوط به جاده «سقز ـ بوکان» و «سقز ـ‌ بانه» است که انتظار داریم یکی از مصوبات این جلسه بررسی مشکلات این حوزه باشد و اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شود که مناقصه آن برگزار شود.

وی با بیان اینکه محرومیت‌های استان کردستان بسیار زیاد است اظهار کرد: در «حوزه سقز» میزان ۵۰ درصد، ۳۰ سال گذشته کار انجام شده اما هنوز آخرین شهرستان کشور و استان هستیم.

امید چندانی به وضعیت اعتباری استان کردستان نیست

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امید چندانی به وضعیت اعتباری استان کردستان نیست؛ بیمارستان سقز قرار است که بهمن سال ۹۶ افتتاح شود که انتظار داریم دستورات و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود که در این دولت افتتاح شود.

میزان «سهمیه آب کردستان» منطقی نیست

وی با گلایه شدید از وزارت نیرو گفت: انتظار داریم «سهمیه آب» در کشور منطقی باشد چون میزان «سهمیه آب کردستان» منطقی نیست و بسیار بسیار از کمتر سهم خود را می‌گیریم.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با بیان اینکه اکثر مدارس استان کردستان فرسوده هستند خاطر نشان کرد: باید توجه ویژه به مدارس سطح استان و تبدیل وضعیت نیروهای قرادادی شود و از ظرفیت نیروهای کردستان استفاده شود.

سالن ۶ هزار نفری سنندج هنوز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی با اشاره به وضعیت مجموعه ورزشی ۲۲ گولان سنندج گفت: احداث پروژه سالن ۶ هزار نفری سنندج از سال ۸۳ شروع شده و هنوز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع:تسنیم


 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی