خرید تضمینی بیش از ۱۴۱ هزار تن گندم در شهرستان سقز

خرید تضمینی بیش از ۱۴۱ هزار تن گندم در شهرستان سقز

محمد نافع علایی نیا معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز اعلام کرد در حالی که روند خرید تضمینی گندم در برخی از مراکز خرید ادامه دارد، کشاورزان تلاشگر شهرستان سقز تاکنون بیش از ۱۴۱ هزار تن محصول گندم خود را تحویل دولت داده اند که چنین تولیدی باعث تزریق مبلغی بیش از ۲۴۲۰ میلیارد ریال به اقتصاد منطقه خواهد شد.
همچنین کشاورزان منطقه در سالجاری بیش از ۱۸۶۴ تن کلزا را نیز تحویل دولت داده اند که ارزش اقتصادی این محصول نیز بالغ بر شصت و چهار میلیارد ریال بوده است.
علایی نیا در ادامه افزود:
نظر به منافع فراوان کشت کلزا انتظار می رود که کشاورزان واجد شرایط در راستای کشت این محصول نیز گامهای موثرتری برداشته، خصوصا اینکه شنیده ها حاکی از پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به شورای اقتصاد برای قیمت خرید تضمینی بالای ۵۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم کلزا بوده، و در اینصورت کشت این محصول از لحاظ اقتصادی منافع بیشتری را عاید کشاورزان خواهد نمود.
نامبرده در ادامه اظهار داشت که مراکز جهاد کشاورزی آمادگی دارند تا نسبت به صدور حوالۀ بذر و ارائۀ راهنمائیهای لازم به متقاضیان اقدام نموده، که با توجه به محدودیت زمانی برای کشت کلزا لازم است که کشاورزان محترم هر چه سریعتر در این راستا اقدام فرمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی