خبر خوش برای معلمان حق التدریسی

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه‌ای شیوه احتساب سوابق خدمت ایام حق‌التدریسی های تمام وقت معلمان رسمی شاغل را اعلام کرد.

بر اساس این بخشنامه احتساب ایام خدمت تمام وقت آن دسته از معلمانی که به استخدام رسمی پذیرفته شده‌اند بر اساس ( ۹) درصد ((حقوق)) ,((فوق العاده‌ها ))و(( تفاوت تطبیق)) که در اولین حکم استخدامی بدو خدمت رسمی آمده است محاسبه و کسورات مربوط به صندوق بازنشستگی واریز می‌گردد.

به موجب تبصره (۲ )ماده (۸۵ )و ماده( ۱۵۱) قانون استخدامی کشوری و ماده (۱۰۵ )قانون مدیریت خدمات کشوری , احتساب ایام خدمت تمام وقت حق التدریسی آن دسته از معلمانی که به استخدام رسمی پذیرفته شده اند , بر اساس ۹ درصد حقوق , فوق العاده ها و تفاوت تطیبق کارکنانی که بعد از ۱۳۸۸/۰۱/۰۱ استخدام شده اند, برابر ماده (۱۰۶ )قانون مدیریت خدمات کشوری برمبنای حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر و ویژه مشمول کسورات که در اولین حکم استخدامی بدو خدمت رسمی آمده است محاسبه و کسورات مربوطه به صندوق بازنشستگی واریز می گردد.

در این بخشنامه تاکید شده است از آنجا که مواد قانونی مذکور ملغی نشده و برقوت خود باقی است, بر این اساس , کسورات مربوط به این قبیل کارکنان بر مبنای (۹) درصد اولین حکم استخدامی بدو خدمت قابل محاسبه است.

شایان ذکر است صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ با صدور نامه ای به اداره بازنشستگی و موظفین آموزش و پرورش استان‌ها و ابلاغ دستورالعملی در این خصوص, نگرانی‌هایی را برای این گروه از همکاران فرهنگی ایجاد کرده بود که با ابلاغ بخشنامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش این نگرانی‌ها برطرف خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی