کسی پاسخگوی نگرانی کشاورزان سقزی ازافزایش قیمت خودرو نیست

وعده های مسئولان ادامه دارد؛
کسی پاسخگوی نگرانی کشاورزان سقزی ازافزایش قیمت خودرو نیست

افزایش قیمت خودرو در حالی اعلام شده که‌ درخواست ماشین آلات کشاورزان در برخی از شهرستان های استان کردستان هنوز به نتیجه نرسیده و این موجب نگرانی کشاورزان متقاضی شده است.

طی هفته جاری مرکز ملی رقابت افزایش قیمت خودروهای ساخت داخل را رسما اعلام کرده و براین اساس از اول تیرماه امسال خودروسازان می توانند حداکثر به میزان درصدهای اعلامی قیمت محصولات داخلی خود را افزایش دهند.

در این میان کشاورزان کردستانی هنوز در صف انتظار دریافت تسهیلات ماشین آلات کشاورزی مانده‌ اند و احتمالا افزایش قیمت خودروهای کشاورزی هم مشمول آنان شود و به همین دلیل آنها با ضرر زیادی مواجه خواهند شد.

از شهرستان سقز ۱۰ درخواست دریافت تسهیلات خرید تراکتور هنوز در پیچ و خم مکاتبات اداری سازمان جهاد کشاورزی کردستان و بانک کشاورزی استان گیر کرده‌ است و با احتمال افزایش نزدیک به‌ ۱۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی، کشاوزران سقزی مجبور به‌ خرید خودروهای خود با قیمتی بیشتر خواهند شد.

این در حالی است که‌ کشاورزان سقزی چند ماه قبل از این افزیش قیمت خودرو، درخواست خویش را به‌ سازمان کشاورزی استان کردستان تقدیم کردند و در صورت انجام به‌ موقع امور از سوی نهادهای مربوطه این ۱۰ کشاوز مشمول چنین زیان نمی شدند، به ویژه کشاورزان کردستانی از بضاعت مالی چندانی برخوردار نیستند و هرگونه افزیش قیمتی برای آنها بسیار سنگین خواهد بود.

یکی از کشاورزان متقاضی تراکتور درشهرستان سقز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: چند ماه گذشته درخواست دریافت تسهیلات خرید تراکتور را از اداره جهاد کشاورزی شهرستان کرده ام و متاسفانه تاکنون چشم انتظار تاییدیه آن از مرکز استان هستیم.

وی عنوان کرد: همه کشاورزان متقاضی خرید تراکتور به ویژه در شهرستان سقز استرس دارند که افزایش قیمت خودرو هم شامل خودروهای کشاورزی ازجمله تراکتور هم شود، که در این صورت آنها متضرر خواهند شد.

رییس اداره امور فناوری های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از طرف ما درخواست کشاورزان سقزی پذیرش شده و به معاونت برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی ارسال شده است.

حسین آقاعزیزی عنوان کرد: براساس قطعات زمین آنها و داشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات خودروی کشاورزی به بانک کشاورزی معرفی می شوند و در این زمینه جهاد کشاورزی وظیفه خود را به خوبی انجام داده است.

جهاد کشاورزی استان کردستان مدعی است که نامه ای به شماره ص/۱۰۹۷۰۱ را در تاریخ ۲۰ خردادماه سال جاری در ارتباط با تایید دریافت تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی کشاورزان سقزی را به بانک کشاورزی ارسال کرده است ولی مسئول دفتر رییس امورشعب بانک کشاورزی استان به خبرنگار مهر گفت: نامه ای به این شماره به بانک تاکنون ارسال نشده است.

هر چند که مسئولان مدعی هستند که وظیفه و رسالت خود را به خوبی انجام داده و کشاورزان متقاشی نیز به مطالبه خود دست می یابند ولی باید توجه داشت که نیاز این قشر باید هر چه سریعتر انجام شده تا آنها بتوانند در فصل کاری خود نسبت به کاشت و برداشت محصولات خود اقدام کنند./مهر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی