کم‌کاری در راستای خدمت به مردم، خیانت است

کامیل کریمیان صبح امروز در جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان سقز اظهار داشت: از برنامه‌های اصلی دولت، اشتغال پایدار روستایی است.

وی ادامه داد: امروز با توجه به شیطنت‌های دشمنان در باره اقتصاد کشور، ما نیازمند همدلی با همدیگر هستیم و باید در حوزه اقتصادی دشمن را مایوس کنیم.

سرپرست فرمانداری سقز افزود: جنگ اقتصادی دشمنان با مردم و نظام اسلامی ما آغاز شده است و تنها راه برون‌رفت اتحاد و کمک به ایجاد اشتغال است.

وی گفت: ۱۵ میلیارد تومان وام اشتغالزایی برای شهرستان سقز در سال‌جاری در نظر گرفته شده است که تاکنون تنها ۲ میلیارد تومان آن جذب شده است.

کریمیان گفت: خیانت به جامعه و مردم دانست اگر مسئولی نتواند در راستای خدمت به مردم و اشغال کاری بکند، پس بر همه لازم و واجب است در راستای اشتغالزایی مردم تلاش کند.

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای سقز هم بر ضرورت ترویج آموزش‌های مهارتی در جامعه تاکید کرد.

کاوه احمدزاده اظهار کرد: ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی باعث ایجاد خودباوری و تغییر نگرش در خانواده‌ها نسبت به کسب آموزش‌های مهارتی می‌شود.

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای سقز ادامه داد: هم اکنون نزدیک به ۴۰ رشته مختلف که اغلب این رشته‌ها در زمینه اشتغالزایی است در آموزش فنی حرفه‌ای سقز آموزش داده می‌شود.

احمدزاده تمام آموزش‌های ارائه به مردم را در مراکز فنی حرفه‌ای کاملا رایگان دانست و افزود: به تازگی آموزش گیربکس‌های اتوماتیک هم در مرکز آموزش فنی حرفه‌ای سقز شروع شده است.

وی عنوان کرد: اعزام کاروان مهارتی به شهرک صنعتی، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارت‌آموزی، برگزاری سمینار آموزشی با عنوان کارآفرینی، برگزاری دوره برای اصناف و بازاریان و برگزاری دوره آموزشی سرویس و نگهداری خودروها برای کارکنان ادارات از جمله برنامه‌های هفته ملی مهارت(۳۱ تیر تا ۶ مرداد ماه) در شهرستان سقز است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *