حنای نماینده از اول هم رنگی نداشت ، آقای فرماندار الوعده وفا

حنای نماینده از اول هم رنگی نداشت ، آقای فرماندار الوعده وفا

با گذشت بیش از یک سال از وعده فرماندار سقز و وعده ۳ ساله نماینده مجلس جاده خاکی دسترسی به روستای کهریزه حومه کماکان غیرقابل استفاده است

به گزارش ده نگی شار :

با دو بانده شدن محور سقز دیواندره و جانمایی نیوجرسی در وسط جاده ، تردد اهالی روستای کهریزه حومه در ۱ کیلومتری شهر سقز با مشکلات فراوانی روبرو شده است ، بطوری که اگر قصد ورود به روستا را از جاده اصلی داشته باشید بایستی با طی بیش از ۱۰ کیلومتر رفت و برگشت و دور زدن در بریدگی روستای قیلستون وارد روستای کهریزه حومه شوید.

طی درخواست ده نگی شار که سال گذشته از مسئولین شهرستانی جهت پیگیری مشکلات چندساله روستای کهریزه حومه انجام شد ، بالاخره در شهریور ماه سال گذشته جمعی از مسئولین شهرستانی با حضور در روستای کهریزه از نزدیک شنونده سخنان اهالی روستای کهریزه شدند.

در این جلسه مشکل اساسی روستا کمبود شدید آب شرب روستا و دسترسی اهالی به جاده دسترسی مناسب به روستا عنوان شد که خوشبختانه با تلاش آبفا سقز و ممارست و پیگیری ده نگی شار مشکل آب روستا حل شد ، اما درخواست دسترسی اهالی دسترسی جاده دوم و مناسب که از ضلع شمالی روستا به پشت پلیس راه سقز سنندج است که با وجود موافقت و قول صریح فرماندار در آماده سازی و آسفالت پس از گذشت ۱ سال این درخواست راه به جایی نبرده است.

جدای از بحث تردد اهالی ، دسترسی دستگاههای امدادی و خدمات رسان به روستا نیز دچار مشکل شده است.

جاده مورد درخواست اهالی که کمتر از ۱ کیلومتر است خاکی و نیاز به زیرسازی و آسفالت دارد اما علاوه بر اینکه فعالیتی در آن صورت نگرفته مدتی است به واسطه حفاری و انتقال لوله آب و تلاقی آن با لوله پتروشیمی موجب بدتر شدن کیفیت جاده شده است و پل زیرگذری که بایستی از آن عبور کرد نیز به استخر آب تبدیل شده است.

گفتنی است بخش اعظمی از اراضی مورد استفاده فرودگاه سقز مربوط به روستای کهریزه حومه بود ، اما این روستا از جاده مناسب عبور و مرور و نزدیک به شهر سقز برخوردار نیست.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی