جُنگ شادی سقز در جَنگ نان سردشت

جُنگ شادی سقز در جَنگ نان سردشت

در روزهای اخیر اخبار کشته شدن تعدادی از هم زبانان و زحمتکشان کولبر سردشتی و پیرانشهری اذهان عمومی را ناراحت و صدالبته نگران کرده است.

اقشار کم توقع و زحمتکشی که مرگ را به بیکاری ترجیح و سختی و سرمای راه و حمل بار را در مقابل فشار روانی ، زندگی، گرانی و نبود شغلی مناسب به جان میخرند.

واکنش به این حادثه تا حدی پیش رفت که در صحن علنی مجلس مطرح و نمایندگان کورد خانه ملت را مجاب به پیگیری احقاق حقوق آنان نمود.

استاندار کردستان ، نماینده سقز و بانه در مجلس ، فرمانداران ، شهرداران ، شوراهای شهر،  و تعداد زیادی از مسئولان مناطق کورد نشین و اقشار جامعه حتی مجلس نشینان غیر بومی ، روزنامه های کثیرالانتشار، ورزشکاران و بازیگران سینما با ابراز تاسف از حادثه سقوط بهمن و جان باختن تعدادی از کولبران به نوعی با خانواده های آنان ابراز همدردی کردند و در تصمیمی قابل تحسین بنیامین خواننده پاپ بصورت خود جوش و به جهت همدردی با مردم و خانواده حادثه دیدگان ، کنسرت خود را در بانه لغو و به زمان دیگری موکول نمود .

همیشه مرسوم بوده كه در مواقع بروز حادثه ای تلخ ، از کشورهای دیگر نیز پیام همدردی و تسلیت خود را تقدیم دولت و ملت آن کشور میکنند، نمونه بارز این اتفاق حادثه پلاسکو.
اما در شهر باستانی سقز هیچ نشانی از ابراز همدردی با مردمان داغدار هم زبان و همسایه نبود و انگار مسئولان وقتی برای این کار را  ندارند. با اين وصف استاندار ، نماینده مجلس شهرهای هم جوار این حس انسانی را بجا آوردند که ای کاش مسئولین شهرستان سقز نیز حداقل ابراز همدردی می کردند که اگر خدای ناخواسته در آينده اي نه چندان دور حادثه ای برای سقز نیز رخ دهد حداقل با احساس همدردی شهرهای دیگر قدری آرامش خاطر پیدا کنیم.

عدم همدردی با حادثه دیدگان زمانی پررنگ تر شد که بنیامین کنسرت خود را در بانه بخاطر این حادثه کنسل نمود ، اما در سقز با حمایت کامل از اجرای  ۱۰ روزه جُنگ شادی، جَنگ نان در سردشت را به چالش کشید و به نوعی دیگر ابراز همدردی شد.

باید منتظر ماند و دید حمایت و اسپانسری  اینگونه برنامه ها با چه نیتی صورت گرفته است .
امید است که این جنگ بقصد شادی مردم باشد و ذینفع یا ذینفعانی به نفع خود از آن بهره برداری نکنند

 

جُنگ شادی سقز در جَنگ نان سردشت

جُنگ شادی سقز در جَنگ نان سردشت

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *