بازدید یک میلیون و ۸۹۰ هزار گردشگر از جاذبه های توریستی کردستان

مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته لغایت هفدهم فروردین ماه جاری مجموعا ۵۳۳ هزار و ۶۶۴ نفر از طریق زمینی به استان کردستان سفر کرده اند که این آمار در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۳۵۹ هزار و ۹۶۳ نفر معادل ۴۸ درصد افزایش داشته است؛ ضمن آنکه ۲۳۹۰ نفر نیز از طریق هوایی و از مسیر فرودگاه سنندج وارد کردستان شده اند.
وی افزود: ۱۴۹ هزار و ۸۰۵ نفر از کل مسافران استان از فضاهای اسکان آموزش و پرورش، ۲۹ هزار و ۱۵۴ نفر از هتلها، ۱۱ هزار و ۴۸۸ نفر از مهمانسراها و ۹۴ هزار و ۸۳۸ نفر از کمپ های موقت استفاده کرده اند و سایر مسافران هم در دیگر مراکز اسکان یافته اند.
معاون استاندار کردستان از افزایش ۲۳ درصدی سفر به استان طی نوروز امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۲۶ هزار و ۳۲۶ مورد سفر به استان کردستان انجام گرفته است.
مهندس قادری خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۹۱″هزار و ۲۷۱ مسافر از مناطق دیدنی استان بازدید کردند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش مسافر را شاهد بودیم.
وی تصریح کرد: با توجه به مرزی بودن استان و قرارگیری در کریدور ارتباطی شمال – جنوب کشور و محوریت استانهای غرب و شمالغرب کشور در امر گردشگری ۴۵ هزار ایرانی و خارجی از مرز رسمی باشماق به استان کردستان وارد شده اند که این میزان نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.
معاون استاندار کردستان افزود: به منظور نظارت بر اسکان مسافران نوروزی و فراهم آوردن تمهیدات لازم برای راحتی مسافران ۳۱۵ نفر همکار ناظر از دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان همکاری شبانه روزی داشته اند؛ ضمن آنکه ۴۱۰ جلسه خدمات سفر نوروز در استان برگزار شد.
مهندس قادری تصریح کرد: با تمهیداتی که دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان فراهم کردند، ۱۰۷ هزار و ۵۰۵ نفر ظرفیت اسکان مهیا شد که به تناوب در ایام تعطیلات نوروزی توسط مسافران مورد استفاده قرار گرفت.
وی یادآور شد: به منظور ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی جهت تامین امنیت و رفاه تعداد ۵۵۶ مرکز خدمات رفاهی فرهنگی، امدادی، قضایی و انتظامی در ایام نوروز ۹۷ فعال بودند.
مهندس قادری خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مهم نوروز ۹۷ برگزاری مراسم شب نوروز در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج بود که با حضور و استقبال گرم مردمی به میزان بیش از ۱۵ هزار نفر برگزار شد.
وی افزود: برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای طنز دیواندره با حضور ۱۰ گروه از استانهای همجوار، برگزاری مراسمات متعدد جنگ شادی، نمایشگاه فروس آثار تجسمی، اهدای کتاب و کنسرت موسیقی با حضور استاد شهرام ناظری که مورد استقبال بیش از ۵ هزار نفر قرار گرفت از دیگر اقدامات در این ایام بود.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: طی روزهای ۲۴ اسفندماه سال قبل لغایت چهاردهم فروردین ماه جاری طبق آمار پلیس راه متاسفانه ۱۶ نفر از هموطنان در اثر سوانح رانندگی فوت کرده اند.
مهندس قادری افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ۷۰۰ کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی استان را خط کشی و ۲۵۰۰ تن آسفالت نیز جهت لکه گیری راه های استان استفاده شده است.
وی با اشاره به تردد ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه در استان گفت: تعداد سفرهای تولیدشده از ناوگان حمل و نقل عمومی استان ۲۶ هزار مورد بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته و در نهایت منجر به جابجایی ۱۹۱ هزارنفر شده که این میزان جابجایی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.
معاون استاندار کردستان در پایان گفت: به واسطه فعالیت دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان میزان رضایتمندی مسافران نوروزی بر اساس نظرسنجی به عمل آمده در بحث وضعیت و کیفیت اسکان و رفاه، اطلاع رسانی و تبلیغات، رسیدگی به شکایات، خدمات انتظامی و امنیتی و ترافیکی به طور متوسط ۶۵ درصد بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *