هشدار هواشناسی/ بارش‌های سیل‌آسا در راه کردستان

هشدار هواشناسی/ بارش‌های سیل‌آسا در راه کردستان

هواشناسی در خصوص تقویت سامانه بارشی از بعدازظهر جمعه تا دوشنبه و مخاطرات آن در کردستان هشدار داد.
مدیرکل هواشناسی کردستان اظهار داشت: بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر تداوم فعالیت سامانه بارشی بصورت پوشش ابر بارش باران رعد و برق وزش باد و احتمال بارش تگرگ تا روز دوشنبه هفته آینده است.
رحیم صدیقی اضافه کرد: از اواخر روز جمعه تا روز یکشنبه تقویت و گسترش فعالیت سیستم بارشی منجر به رخداد بارش‌های قابل توجه به ویژه در نیمه جنوبی استان خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این مدت آبگرفتگی معابر داخل و خارج شهری وجود دارد و دمای هوا نیز همچنان روند کاهش خواهد داشت.
اوایل هفته آتی هوای استان به طور میانگین بین چهار تا پنج درجه سردتر می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان نیز در این خصوص گفت: این مدیریت با توجه به این پیش‌بینی‌ها هشدار‌های لازم را به دستگاه‌های خدمات رسان اعلام کرده است.
محمد فلاحی با اشاره به اینکه در روز‌های گذشته نیز مدیریت بحران به علت شدت بارش‌ها در حالت آماده باش بود اضافه کرد: در خصوص هشدار جدید هواشناسی نیز جلسات مدیریت بحران تشکیل و جوانب احتیاط در تمامی شهرستان‌های مخاطره پذیر بررسی می‌شود.
وی افزود: رعد و برق در برخی روستا‌های حاشیه دریاچه زریبار باعث سوختگی بری لوازم خانگی و امروز نیز شدت بارش‌ها باعث آبگرفتگی برخی مغازه‌ها شد.
وی گفت: ناپایداری‌های هفته آینده نیز بر بیشتر نقاط استان به خصوص جنوب آن تاثیر می‌گذارد و احتمال آبگرفتگی‎های موقت، بالا آمدن آب رودخانه‎ها، برخورد صائقه، لغزندگی و مه آلود شدن جاده‌های برون شهری از مخاطره‌های این پدیده جوی است.
فلاحی افزود: توصیه می‌شود در این مدت هنگام تردد یا توقف در حاشیه مسیل‌ها، رودخانه‌ها و ارتفاعات احتیاط بیشتری در رانندگی‌ها داشته باشند.
بارش بارن در این استان از عصر روز شنبه آغاز شده است و طی این مدت بیشترین بارش در بهارستان با ۶۴ میلی‌متر، هزارکانیان با ۴۹ میلی‌متر و بیجار با ۴۸ میلی‌متر به ثبت رسیده است و روند کاهشی دما از مهمترین پدیده‌های پیش‌بینی شده در هفته جاری بود/صدا و سیما

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی