‍ پرواز و حذف سهمیه دسته یک فوتسال ساکاپخش سقز از مسابقات کشوری

ساکاپخش نامی که با فوتسال سقز پر آوازه شد و توانست در این رشته ورزشی پر افتخار در ایران نیز بر سر زبان ها بیفتد.
این تیم سهمیه اش از پرسپولیس سقز که لقمان حبیبی سید مالک آن بود خریداری شد. حبیبی سید خود آغاز گر معرفی فوتسال سقز به کشور بود و زحمات زیادی برای قهرمانی این تیم در استان و صعود فوتسال سقز از لیگ دسته سه به سطح دوم کشید.

جعفر احمدیان مالک پخش مواد عذایی ساکاپخش با خریداری سهمیه پرسپولیس سقز با تمام توان شروع به کار کرد و در جریان مسابقات لیگ دسته دوم برای ساکای سقز در کم نگذاشت.
ساکاپخش با صعود به جمع چهار تیم برتر لیگ دسته دو به لیگ دسته اول فوتسال ایران رسید.لیگی که آرزوی هر شهری میتواند باشد.
با حمایت مالی نماینده مجلس،فرمانداری،شورا و شهرداری،اداره ورزش و جوانان و همه دلسوزان ساکاپخش لیگ دسته اول را آغاز کرد.در این لیگ که اکثر تیم ها از بازیکنان تیم های ملی و خوب استفاده می کردند، عدم توان مالی باشگاه سبب شد که بازیکنان مورد نظر حاتم شریفی سرمربی تیم جذب نشود.
لیگ به دلیل عدم پایبندی مدیر عامل تیم به پرداختی ها و قرارداد بازیکنان در نیم فصل اول برای سقز پایان خوبی نداشت.در ابتدای نیم فصل دوم با میانجی گری رییس اداره ورزش و جوانان بازیکنان به تیم بازگشتند و توانستند در چند بازی نتایج خوبی کسب کنند.
اما قول های مدیرعامل بازهم رنگ واقعیت به خود نگرفت و عدم تمرکز بازیکنان و کادر فنی باعث قرار گرفتن تیم ساکاپخش در یک رده ماقبل آخر جدول شد و با وجود تاکید سلیمانی رئیس کمیته مسابقات فوتسال مبنی بر حفظ سهمیه سقز در لیگ دسته اول، به دلیل سهل انگاری و اختلاف مدیر عامل و سرپرست باشگاه، تیم شایسته ی ساکا پخش به لیگ دسته دوم سقوط کرد.هر چند وضعیت این تیم در لیگ دسته دوم مشخص نیست و احتمال عدم حضور این تیم در کلیه مسابقات وجود دارد.
در این رابطه حاتم شریفی سرمربی خوش نام و با اخلاق سقزی به خبرنگار سقز اسپورت گفت:
جزو محدود مربیانی هستم که توانسته ام یک تیم را از زیرگروه استان تا لیگ دسته اول کشور برسانم.
در این سالهای حضور تیم فوتسال سقز بیشتر از هرکسی برای این تیم از خودم مایه و هزینه کردم.در لیگ دسته سوم مدیرعامل وقت قرارداد بنده را به جای بنده و سفید امضا کرد و به فدراسیون فرستاد.
از لیگ دسته دو ۵ میلیون و از لیگ دسته اول ۱۹ میلیون از مدیر عامل باشگاه طلب دارم.

حاتم شریفی با اشاره به اینکه از هفته دوم لیگ یک با ۸ بازیکن در مسابقات حاضر میشدیم، اضافه کرد:

با وجود تمام مشکلات در حالی که تمام تیم ها برای لیگ یک تیم های خود را تقویت میکنند و بازیکنان باتجربه و با کیفیت به خدمت  میگیرند، ما نه تنها نتوانستیم این کار را انجام دهیم، بلکه شش نفر از بازیکنان اصلی تیم به دلایلی از تیم جدا شدند، تنها موفق شدیم دو بازیکن خیلی معمولی جذب کنیم که آنها نیز بعد از هفته ی سوم به دلیل عدم تعهد به وعده ها از تیم جدا شدند و  در نیم فصل دوم در بیشتر بازی ها با احتساب  بازیکنان رده جوانان و امید با ۱۲ نفر در مسابقات حاضر میشدیم.

شریفی با اشاره به کمک های نقدی نماینده مجلس و اداره کل ورزش و جوانان استان و سقز گفت:
به گفته آقای خاکی و طبق شواهد بیش از ۱۰۰ میلیون پول نقد به حساب مدیرعامل باشگاه واریز شد و این در حالی بود که بدون لباس فورم و تنها با یک دست لباس در مسابقات حاضر میشدیم.

مربی با اخلاق و متین سقزی در پایان با تشکر از کانال ده نگی شار با گلایه از بعضی از پیشکسوتان و مسئولان شهر سقز گفت:
در این سالها از طرف هیچ کسی از بنده تقدیر نشد و شاید اگر یک مربی غیر بومی سکاندار این تیم بود بارها از ایشان تقدیر و تشکر میشد!
با وجود تمام سنگ اندازی ها و موانع ایجاد شده، بنده و کادر اجرایی صادقانه و دلسوزانه کار خود را برای افتخار آفرینی فوتسال سقز پیش بردیم و کاری کردیم که آرزوی تاریخ فوتبال و فوتسال کردستان بود.

در پایان لازم به ذکر است که هزینه های لیگ دسته یک باشگاه ساکا پخش با توجه به عدم پرداخت پول به  بازیکنان و کادر فنی، در حدود ۶۰ میلیون بوده و منتظر پاسخگویی مدیر عامل و مسئولان باشگاه ساکاپخش جهت تنویر افکار عمومی و انتشار آن خواهیم بود!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی