یت از برنامه قتل عام هواداران حزب کُردی دموکراتیک خلقها خبر داشت

به گزارش ده نگی شار، کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت گزارش داد که بر اساس مدارک محرمانه ای که به تازگی افشا شده است، سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) از بمبگذاری ۱۰ اکتبر ۲۰۱۵ در راه آهن آنکارا در تجمع هواداران و حرکت های مدنی نزدیک به حزب دموکراتیک خلق ها که باعث کشته شدن ۱۰۰ تن شد، اطلاع داشته است.

دو ماه پیش از انفجار ایستگاه راه آهن آنکارا، در یک گزارش ۶ صفحه ای که با قید “بسیار محرمانه” که میت به دادستانی ارسال کرده، مستندات و اطلاعاتی در خصوص افزایش تهدیدات گروه تروریستی داعش علیه ترکیه در سال ۲۰۱۵ میلادی ارائه شده است که در میان این مستندات، اطلاعات و گزارشاتی مبنی بر انجام یک حمله تروریستی در میدان راه آهن آنکارا نیز وجود دارد که در آن بیان شده است: «داعش علیه منافع پ.ک.ک/ک.ج.ک، در داخل ترکیه یک عملیات تروریستی ترتیب خواهد داد.» همچنین در این گزارش آمده بود که «عملیات های صورت گرفته در آدانا، مرسین، دیاربکر و سوروچ توسط ترک های رادیکال در داخل گروه تروریستی داعش برنامه ریزی شده است».

علاوه بر این در این اطلاعات آمده است: «حمله میدان راه آهن آنکارا را ماه ها پیش امیر داعش در غازی عنتاب شخصی به نام یونس دورماز با نام مستعار “ساری” برنامه ریزی کرده است. این شخص از جولای ۲۰۱۵ در داخل داعش در سوریه فعالیت های مختلفی داشته و به سازمان اطلاعات ملی ترکیه در خصوص افرادی که قرار است عملیات راه آهن آنکارا را ترتیب دهند اطلاعات موثقی ارسال کرده است». حتی میت قبل از انجام عملیات تروریستی میدان راه آهن آنکارا یونس دورماز را تحت تعقیب داشته و اطلاعات دقیقی از فعالیت ها و افرادی که با وی در ارتباط بودند را کسب کرده بود. علاوه بر این میت باخبر بود که فردی به نام “مراد تاشچی” با نام مستعار “عبدالصابر” از تروریست های داخل شبکه داعش به دستور همین دورماز در ۲۱ الی ۲۳ ژوئن در هتل آلانیا پارک واقع در آنتالیا اقامت کرده است. دورماز در گذشته ۶ ماه در افغانستان و پاکستان آموزش های اطلاعاتی دیده بود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *