آغاز اولین جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه بوکان

روز گذشته و با حضور مسئولین شهرستانی و استانی ،‌هنرمندان و تعداد زیادی از هنردوستان بوکانی اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی ناله شکینه بوکان رسما آغاز بکار کرد.

مصاحبه ده نگی شار با افشین ناصری دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بوکان :

بوکان دارای گروه های تئاتر حرفه‌ای در سطح کشوری بین المللی است و پتانسیل تئاتر خیابانی در این شهر بسیار بالاست .

در اولین دوره جشنواره تئاتر خیابانی بوکان ۱۲ گروه از شهرهای ارومیه ، نقده ، تکاب ، مهاباد ، خوی و شش گروه از بوکان حضور دارند که در بخش مسابقه و یک گروه در بخش جنبی با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

اجرا ها در نقاط مختلف سح شهر همچون پارک ملت ، پارک جنگلی ساحلی، بلوار ساحلی، پارک دانشجو برگزار خواهد شد.

حضور اساتید مطرح این حوزه به عنوان داور از خارج و داخل کشور

مراسم اختتامیه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس مرکز هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد

دو موضوع در مراسم اختتامیه مدنظر است
۱ – پیگیری در جهت اخذ درجه هنری دکترای موسیقی برای هنرمند موسیقی بوکان ماموستا عثمان سور

۲- تلاش برای ثبت جشنواره تئاتر خیابانی بوکان در تقویم هنرهای نمایشی تا سال آینده به صورت منطقه‌ای و در سال‌های آتی به به صورت کشوری برگزار شود.

در این دوره دو گروه بوکان ارومیه در جشنواره که بازیگران سقزی در آن ایفای نقش دارند حضور خواهند داشت

تقدیر از نماینده بابت تلاش در جهت ایجاد خانه هنرمندان اخذ بودجه برای برگزاری اولین جشنواره تئاتر خیابانی بوکان دعوت از معاونت وزیر و رئیس مرکز هنرهای نمایشی کشور جهت حضور در این جشنواره بوکان خود به تئاتر صحنه ای در کشور است .

در سال‌های اخیر بوکان در تمامی پستیوال های کردی و کشوری و بین المللی حضوری فعال و جزو قطب های تئاتر کشور محسوب می‌شود که میتوان در تئاتر صحنه ای در چند سال گذشته نیز در تئاتر خیابانی بوکان جزو تئاتر های برتری جشنواره ها بوده است حتی در سال قبل نیز در جشنواره فجر جایزه بازیگری اول را اخذ کرد .

چون بوکان دارای پتانسیل بالایی است از ۱۳ گروه شرکت کننده در اولین جشنواره تئاتر خیابانی بوکان شش گروه توانستند به بخش مسابقه راه یابند که این نشان از ظرفیت و توانایی بالای هنرمندان تئاتر این شهر دارد.

استقبال شهروندان همیشه قابل تقدیر بوده چون مردمان این شهر هنردوست و هنرپرور هستند قبل از مراسم افتتاحیه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته گروههای نمایشی در هشت روز های بوکان اجرا داشتند که بسیار مورد استقبال شهروندان قرار گرفت دو گروه برتر به جشنواره ملی لاهیجان و جشنواره کرکوک را خواهند یافت با همراهی و اتحاد بین هنرمندان بوکان شاهد اجرای اولین دوره جشنواره تئاتر خیابانی خواهیم بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *