اتفاقات مهمی در در بخش راه و حمل و نقل کردستان در حال وقوع است

 

▫️وزیر راە وشهرسازی اجرای پروژە‌های بزرگ راەسازی در همه محورهای استان کردستان را مایه وقوع اتفاقات مثبت دربخش راه عنوان کرد.

عباس آخوندی در بازدید از پروژه راه آهن همدان به سنندج گفت: در سفر یک روزه به کردستان بازدیدهای متعددی از پروژه‌های در دست احداث در بخش جاده، حمل ونقل ، راه آهن و بازآفرینی شهری داشتم.

وی افزود: روند پیشرفت پروژە‌های در دست اجرا و مهم استان در مجموع رضایت بخش است.

وی با بیان اینکه کریدور شمال به جنوب یکی از پروژه‌های اساسی حوزه راه در کردستان است ادامه داد: ۳۲۰ کیلومتر از این بزرگراه در استان واقع شده که هم اکنون ۱۴۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ٨۰ کیلومتر دیگر آن بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

آخوندی همچنین به مسیر شرق به غرب استان در بخش راه نیز اشاره کرد و گفت: گردنه صلوات آباد سنندج به طول ۲۰ کیلومتر در دست ساخت است که می‌تواند نقش مهمی در تسهیل ترافیک و آسایش مردم ایفا کند.

وی در ادامه به تخصیص ٨۰ میلیارد تومان اعتبار به جاده سنندج به مریوان اشاره کرد و گفت: با اتمام پروژە‌های راهسازی مسیر توسعە در کردستان هموارتر خواهد شد.

وزیر راە و شهرسازی همچنین بە راە آهن همدان به سنندج اشاره کرد و گفت: با دستور رئیس جمهور در سال گذشته احداث راه آهن همدان به سنندج سرعت گرفته است.

آخوندی اظهار کرد: هم اکنون این پروژه در سه قطعه به پیمانکاران واگذار شده و از سرعت قابل قبولی نیز برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری در کردستان آغاز شده است گفت: در مجموع اجرای طرح بازآفرینی شهری با استقبال مردم روبرو شده و در آینده می‌تواند نقش بسزایی در جذب گردشگر و بهبود فضای شهری ایفا کند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی