تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص استامینوفن‌های کشنده

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مردم شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کشنده بودن قرص های استامینوفن با نام‌های دگلوفین یا باکلوفن را باور نکنند.

دکتر کامبیز حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: اخیراً شایعه‌ای در خصوص استامینوفن‌های کشنده در فضای مجازی و شبکه‌های غیررسمی مجدداً منتشر شده است که متن این پیامک بدین شرح است “طبق اطلاعیه بیمارستان الزهرا قرص استامینوفن جدیدی وارد بازار شده است که در زیر آن به صورت ریز نوشته شده «دگلوفین یا باکلوفن» به هیچ وجه استفاده نکنید که ظرف مدت ۷۲ ساعت سبب مرگ می‌شود”.

وی خاطر نشان کرد: این شایعه مانند برخی موارد مشابه، از مدت‌ها قبل و در دوره‌های مختلف زمانی منتشر می‌شود و متأسفانه کاربران بدون کوچکترین بررسی به انتشار آن دامن می‌زنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین عنوان کرد: کلیه اشکال دارویی استامینوفن که با نام‌های تجاری مختلف در داروخانه‌های کشور توزیع می‌شوند مورد تأیید وزارت بهداشت هستند .

دکتر حسن زاده در پایان گفت: مردم اینگونه شایعات را دنبال نکنند، چرا که هرگونه اطلاعیه دارویی فقط باید از طرف سازمان غذا دارو اعلام شود.
منبع : ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی