انصراف یکی از گروههای تئاتری از حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

ادریس دلارامی کارگردان سقزی از حضور در جشنواره تئاتر فجر انصراف داد.

نمایش آخرین نبردهای فرمانده پیف به کارگردانی ادریس دلارامی که یکی از دو کار برگزیده جشنواره تئاتر کردی سقز جهت حضور در جشنواره تئاتر فجر بود، در بخش بعلاوه فجر پذیرفته شد و از این رو می بایست در روزهای آتی در یکی از سالن های بخش خصوصی تهران به اجرا بپردازد که با اعلام انصراف از سوی کارگردان، این نمایش کردی به روی صحنه نخواهد رفت.

برپایه ی این گزارش دلارامی کارگردان این اثر دلیل اصلی انصراف خود را نامناسب بودن شرایط سالن اجرا اعلام کرده است و اعلام کرد علی رغم بازدید حضوری از همه سالهای بخش خصوصی که مختص اجرای نمایش های بخش بعلاوه فجر است، نتوانسته سالن مناسب با اجرای خود را پیدا کند و لذا از حضور در جشنواره انصراف داده است.

با این حساب امسال از جشنواره تئاتر کردی سقز تنها نمایش «چریکه ی چیای هالوز» از مهاباد در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه خواهد رفت.

شایان ذکر است از چند سال پیش برگزیدگان جشنواره تئاتر کردی سقز به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می شوند اما تقریبا هر سال اجرای این آثار در جشنواره مذکور با «اما و اگر» های زیادی همراه بوده است و این در حالی است که جشنواره تئاتر کردی تاکنون ۱۳ دوره موفق را گذرانده است.

  1. منبع : بینه ر
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی