اغفال دختر بوکانی و اخاذی ۵۰۰ گرم طلا

 

سرهنگ کارآگاه محبعلی رئیس پلیس شهر بوکان از بازپس گیری مقدار ۵۰۰ گرم طلای از دست رفته خانواده بوکانی بواسطه تلاش تیم های عملیاتی فرماندهی انتظامی بوکان خبر داد و افزود در روزهای پایانی تیرماه امسال شهروندی با مراجعه به یکی از کلانتری های شهرستان از به سرقت رفتن مقدار ۵۰۰ گرم طلای خانوادگی خبر داد که در این خصوص با هماهنگی مقام قضایی پرونده اولیه تشکیل و موضوع با حساسیت ویژه در دستور کارشناسان انتظامی قرار گرفت.
سرهنگ محبعلی در تشریح موضوع گفت با بررسی های تخصصی بعمل آمده توسط کارآگاهان پلیس و اقدامات فنی پلیسی،علت اصلی سرقت و یا خروج مقدار طلای مورد ادعای خانوده بوکانی مشخص گردید و آن چیزی نبود جز اغفال دختر جوان خانواده .
سرهنگ محبعلی با اشاره به اینکه دختر جوان توسط پسری هم سن و سال خودش که از اهالی یکی از شهرهای همجوار بوکان بوده مورد اغفال واقع گردیده و با قول اینکه در آینده نزدیک با دختر جوان ازدواج میکند و او را خوشبخت خواهد کرد اما فعلا برای سروسامان دادن به پاره ای از مسائل و مشکلات شخصی نیاز به مبلغی پول دارد از سادگی دختر جوان استفاده نموده و نیت خود را عملی می سازد و در طی چند مرحله از وی اخاذی مینماید تا اینکه خانواده متوجه موضوع شده و با مراجعه به کلانتری اعلام شکایت می کنند.
رئیس پلیس شهر بوکان افزود: با هماهنگی قضایی و دلایل و قرائن موجود متهم اصلی پرونده در کمتراز ۲۴ ساعت دستگیر و محل اختفای طلاها شناسایی گردید و وقتی دستبند قانون بر دستان متهم حلقه زد وی چاره ای جز اعتراف ندید و به آنچه که انجام داده بود معترف گردید فلذا متهم بهمراه پرونده تکمیلی به مرجع قضایی تحویل گردید .

هشدارهای انتظامی و اجتماعی رئیس پلیس بوکان پیرامون موضوع؛

با توجه به آسیبها و تهدیدات موجود در فضای مجازی و حقیقی

خانواده های گرامی نظارت بیشتری بر رفتار فرزندان خود داشته و نسبت به موضوعات خاص بی تفاوت نباشند.

در صورت وجود موضوعاتی که نیازمند حضور و ارائه نظرات مشاورین و مددکاران اجتماعی باشد شهروندان گرامی می توانند به مشاورین امین انتظامی مستقر در کلانتری های سه گانه انتظامی بوکان مراجعه نمایند .

خانواده های محترم محبت خود را از فرزندان خود دریغ نکنند ،چرا که فرزندان در صورت عدم پذیرش و عدم احساس محبت و امنیت در محیط خانواده مجبور خواهند بود بدنبال محبت در مکانها و افراد دیگری باشند .

شهروندان گرامی پلیس را امین خود دانسته و در صورت بروز آسیب های اجتماعی سریعا موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند .

شهروندان گرامی می توانند در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد ،انتقاد،شکایات و یا تقدیر از عملکرد پلیس با شماره تلفن ۱۹۷ مرکز نظارت همگانی پلیس تماس حاصل نمایند .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *