بیانیه شدیداللحن معاون اول دبیر کل اتحادیه میهنی در خصوص وقایع کرکوک

کسرت رسول علی معاون ریاست اقلیم کردستان بیانیه تندی درخصوص اتفاقات اخیر کرکوک منتشر و اعلام کرده‌ است: بیش از ۳ سال است مردم کردستان عراق به جای تمامی آزادیخواهان جهان به جنگ درنده ترین تروریست‌های جهان رفت و در مقابل جانفشانی‌های این نیرو، اقلیم کردستان انتظار داشت جامعه بین الملل و همپیمانان و دوستان، به اراده مردم کردستان احترام گذاشته در ساختن آینده‌ای بهتر برای نسل‌های آینده همراه شوند. اما متأسفانه یک بار دیگر ثابت شد که کُردها در بزنگاه‌های تاریخی دوست دیگری به غیر از کوهستان‌های خود ندارند.

در ادامه‌ آمده‌ است: تنها گذاشتن کُردها در این برهه تاریخی در مقابل حملات نیروهای عراقی در کرکوک و دیگر مناطق کردستانی و قتل عام شهروندان کُرد در طوزخورماتو و به آتش کشیدن اموال آنها غیر از آغاز انفالی دیگر چیزی را به ذهن متبادر نمی‌سازد.

معاون اول اتحادیه میهنی تصریح کرده‌ است: آنچه نمک به این زخمها پاشیده، درد و آزار آنها را بیشتر می‌کند این است که چند تن از اعضای دورافتاده از راه و آرمان‌های اتحادیه میهنی کردستان بدون رجوع به رهبری حزب و به منظور دستیابی به اهداف و منافع شخصی با نیروهای عراقی همکاری کرده با این اقدام نادرست نام خود را بر صفحات سیاه تاریخ این مردم ثبت کردند.

کسرت رسول در ادامه‌ این پیام اعلام کرد: همانگونه که شما و ما شاهد بودیم براساس شرایط پیش آمده و به دلیل وجود دستهای سیاهی در میان نیروهای خودی، تلاش‌های ما برای مقاومت و دفاع از جان و مال شهروندان به نتیجه مطلوب نرسیده، این بار نیز این ماجرا به نفع مردم کردستان تمام نشد و بخش اعظم دستاوردهای چند ساله کردستان از دست رفت.

همچنین آمده‌ است: علیرغم اینکه خسارات سنگینی به اقلیم کردستان وارد شده و دستاوردهای از دست رفته بسیار بزرگ بودند و مقصر این ضایعات آن تعداد از افراد بی بصیرت اتحادیه میهنی کردستان است، لیکن بر این باوریم که این پایان راه نبوده اراده آزادیخواهان کُرد با این شکست‌ها محکمتر شده به همین دلیل برخاستن و آغاز دوباره غیرممکن نیست.

منبع : کردپرس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی