برگزاری جشنواره های بی محتوا و بدون خروجی در سقز

 

هر ساله چندین جشنواره با عناوین گوناگون برگزار میشود اما دریغ از حضور یک نماینده در جشنواره تئاتر کوردستان

به گزارش ده نگی شار :

شهرستان سقز که در چند سال گذشته خود را با تئاتر عجین میداند با برگزاری چندین جشنواره اعم از خیابانی ، شهروند،
دومین….
دهمین…..
چهاردهمین……….
سومین……….
و چندین اجرای گروههای حاضر در سقز تا کنون اثر و خروجی ملموسی نداشته است و تنها خروجی آن صرف هزینه های گزاف از جیب ارگانهایی همچون شهرداری بوده است.

همزمان با برگزاری هفته فرهنگی شهروند در سقز که سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند نیز برگزار و امروز اختتامیه این مراسمات است خبری منتشر شد که انگار آب سردی بود بر پیکر بی جان تئاتر سقز و اشخاصی که خود را به هر دلیلی دلسوز این هنر میدانند:

نبود هیچ گروه سقزی در مرحله پایانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی کوردستان در سنندج !!!!!!!!!!!!!!!!!!

خبر کامل:

براساس اعلام دبیر جشنواره؛

نمایش «استرالیا» به کارگردانی کامران جباری ازشهرستان بیجار، نمایش های «بالستیک زخم» به کارگردانی شعیب مکتب داری ونیما ایمانزاده، «گور به گور» به کارگردانی زهرا محمدی و «نه» به کارگردانی افشین خدری از شهرستان سنندج، نمایش «کافه سایه» به کارگردانی محمد صمدی و نمایش «آقا لیلا» به کارگردانی بهزاد فرمانی از شهرستان قروه، نمایش «آژاکس» به کارگردانی فاتح باد پروا و نمایش «باغ آرزوها» به کارگردانی محمد امین کهنه پوشی ازشهرستان مریوان آثار برگزیده مرحله پایانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی کردستان می باشند.

واقعا جای تاسف است که با وجود برگزاری اینهمه جشنواره های پر هزینه و مکرر ، نام سقز در میان راه یافتگان به مرحله پایانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کوردستان نیست…..

باید اذعان کرد مقوله فرهنگ مقوله ای بسیار گسترده است و تنها برگزاری و هزینه کرد تئاتر و جشنواره ها عامل فرهنگ سازی نیست.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی