امسال ۴۰ هزار تُن چغندرقند در شهرستان سقز برداشت می شود

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز گفت : امسال ۴۰ هزار تُن چغندرقند در این شهرستان برداشت می شود.
عبدالله کریمی افزود: عملیات برداشت چغندر قند از ۲۰شهریور از مزارع شهرستان آغاز شده است و این محصول توسط مراکز خرید شرکتهای تعاونی روستایی تُرجان و صاحب خریداری می شود.
کریمی با بیان اینکه بیشتر چغندر قند سقز در زمین های روستاهای قهرآباد سفلی و صاحب تولید می گردد، اظهار کرد: برداشت این محصول تا پایان آبان ماه سالجاری ادامه خواهد داشت و تاکنون توسط مراکز خرید این اداره ۷۱۵۰ تن چغندر قند خریداری و به کارخانه جوین مشهد مقدس حمل شده است.
وی با اشاره به قیمت چغندر قند اظهار کرد: قیمت این محصول با عیار ۱۶درصد ، سه هزار و ۹۱ ریال می باشد که با افزایش یا کاهش یافتن عیار آن به ازای هر کیلوگرم قیمت تغییر می کند.
رئیس اداره تعاون روستایی سقز با بیان اینکه در سال زراعی قبل شرکت تعاونی روستایی صاحب و ترجان درسطح ۶۵۰ هکتار با کشاورزان قرارداد منعقد کرد و نهاده های مورد نیاز اعم از بذر ، کود ، سم ، ادوات و ماشین های کشاورزی ومشاوره کارشناسی را تامین کردند اعلام کرد: اولویت خرید تضمینی با کشاورزان طرف قرارداد بوده و در صورت امکان نسبت به خرید چغندر آزاد کاران اقدام می شود.
وی درپایان گفت: کشاورزان توجه کافی داشته باشند که برداشت زود هنگام چغندر قند باعث کاهش عیار و بهره برداری محصول می گردد.
وی یاد آور شد: سال گذشته حدود۲۱هزار تُن چغندر به صورت توافقی از چغندرکاران شهرستان توسط شبکه تعاون روستایی سقز خریداری شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی