برگزاری اولین نشست خبری اعضای منتخب دور پنجم شورای شهر سقز با اصحاب رسانه

اولین نشست خبری شورای اسلامی دوره پنجم سقز برگزار شد:

توسعه پایدار سقز اولیت اعضای شورای شهر سقز

اولین نشست خبری اعضای منتخب دور پنجم شورای شهر سقز با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش ده نگی شار:

عصر روز سه شنبه اولین نشست خبری اعضای منتخب شورای اسلامی شهر سقز با محوریت ۲ بحث انتخاب شهردار آینده سقز و چشم اندازهای کوتاه مدت توسعه شهری برگزار گردید.

 

در آغاز نشست رئیس شورای اسلامی شهر سقز ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه ، نقش رسانه را در پیشبرد اهداف مدیریتی که خدمت به شهروندان است را مهم توصیف کرد و از ارتباط بیشتر اعضای شورا و رسانه ها نسبت به دوران قبل خبر داد.

سردار دوغی افزود: اعضای شورای شهر دوره پنجم با اتفاق نظر ، انسجام و بدور از شخصی گزینی و با در نظر گرفتن معیارهای اصولی و کارشناسی از هیچ تلاشی برای خدمت به شهروندان دریغ نخواهد نمود.

در ادامه نشست زارع زاده سخنگوی شورا با تشریح اقدامات صورت گرفته در هفته اول فعالیت شورا اعلام کرد:

در اولین و مهمترین نشست منتخبین مردم شریف سقز با اصحاب رسانه ۲ موضوع مهم انتخاب شهردار و چشم اندازهای کوتاه مدت توسعه شهری به بحث گذاشته خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز در ادامه مسئولین کمیسیون های شورای شهر سقز و نمایندگان شورای شهر در شورای شهرستان را بترتیب زیر اعلام کرد:

کمیسیون عمران، معماری و شھرسازی
سردار دوغی
کمیسیون حمل و نقل و خدمات شھری
افشین عزیزی
کمیسیون بانوان، محیط زیست و بھداشت
کژال شکوری
کمیسیون ورزش و جوانان
حاج عطاالە محمدی
کمیسیون حقوقی، معاملات و سرمایەگزاری
محمد کرمی
کمیسیون فرھنگی، ھنری و اجتماعی
امیر زارع زادە
کمیسیون برنامەوبودجە
توران خانی
نمایندگان شورای شهر در شورای شهرستان
افشین عزیزی و محمد کرمی

زارع زاده شرایط و ملاک انتخاب شهردار را مدرک و مقطع تحصیلی ، سابقه مدیریت ، تراز مدیریتی ، سن مناسب ، بومی بودن ، سلامت کامل جسمی،سوابق علمی و پژوهشی مرتبط و مقبولیت و محبوبیت مردمی عنوان کرد و افزود:
از میان افرادی که تا بدین لحظه جهت پست شهردار معرفی شده اند تعداد ۱۴ نفر طبق جدول انتخابی فوق امتیاز بندی شده اند که به ترتیب حروف الفبا آقایان فریبرز اولیایی ، حسین بیگی ، جعفر پرچ
، اسماعیل تیفوری،حامد حیدری،مظفر رستمی،عثمان رحیمی ، لقمان شیخ عزیزی ، چیا صالحی بابامیری ، افشین عزیزی ، محمد فرخی ، جمال مرادپور، رضا ملامحمد ، ارسطو یاری حصار
در این لیست حضور دارند.

امیر زارع زاده درخصوص برنامه های کوتاه مدت شورا از برنامه ریزی جهت تبدیل خیابان امام خمینی حدفاصل میدان آزادی تا میدان جمهوری به صورت پیاده راه و فروش بازار شبانه و به تبع آن افزایش اشتغال زایی و ساماندهی دستفروشان در این محل خبر داد و سایر اقدامات و تصمیمات صورت گرفته تا بدین لحظه را اینگونه تشریح نمود:

زیرسازی تعدادی از خیابانهای سطح شهر، پیگیری مطالبات کارگران و کارکنان و پرداخت معوقات تا قبل از عید قربان ، منع شهرداری درخصوص هرگونه تهاتر با پیمانکاران تا زمان انتخاب شهردار ، اعلام آخرین بدهی شهرداری ، تهیه صورت وضعیت و تعیین تکلیف بدهی های شهرداری ، چشم انداز توسعه پایدار در سقز ، تبدیل سقز به شهر توریست ، استفاده بهینه از چم سقز با رایزنی با سپاه سقز و قرارگاه خاتم الانبیا جهت ساخت مجتمع توریستی و دریاچه مصنوعی در سقز ، توجه بیشتر به پارکها خصوصا احیا پارک لاله از طریق پارک بازار.

 

 

در ادامه نشست خبری محمد کرمی ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه در این نشست شعار شورای دور پنجم را تعهد با رویکردی تازه و همدلی جهت پیشبرد فعالیتهای شورا و شهرداری سقز اعلام و افزود:رعایت اخلاق حرفه ای و سازمانی وظیفه اصلی اعضای شورا است و انتظار میرود اصحاب رسانه نیز به این اصول پایبند و بصورت واقعی و بدور از هرگونه جناح بندی و سلیقه گرایی پرهیز نمایند .کرمی ارزشیابی و اندازه گیری فعالیتها و اقدامات شورا را توسط اصحاب رسانه خواستار و از اصحاب رسانه جهت همکاری دعوت کرد.

 

عطا محمدی دیگر عضو شورای شهر و مسئول کمیسیون ورزشی خواستار تامل اصحاب رسانه و اعضای شورای شهر شد و گفت: در دوران قبل کمسیون ورزشی شورا یکی از پرکارترین کمسیونها بوده و تلاش خواهد شد در این دوره بیش از پیش در این زمینه کار شود .
محمدی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی دوره قبل افزود : انشالله با انتخاب شهرداری متعهد و اولویت بندی مباحث شهری گامی مهم و اساسی در خصوص رفع مشکلات شهر برداشته خواهد شد.

 

توران خانی نایب رئیس دور پنجم شورای شهر نیز در سخنانی هدف اصلی شورا را انتخاب مدیری لایق جهت تصدی گری پست شهردار عنوان و افزود اعضای شورا شهر دور پنجم با عزمی راسخ و تعهدی اخلاقی درصدد آبادانی هر چه بیشتر شهر سقز خواهند بود .خانی از برنامه ریزی جهت برگزاری سمینارهایی در رابطه با معضلات شهری همچون خودکشی و …. خبر داد و از توجه اقدامات فرهنگی همچون پنجمین دوره تئاتر خیابانی و برنامه هایی از این قبیل خبر داد.

 

 

کژال شکوری دیگر عضو منتخب شورای دور پنجم در سخنانی خبرنگاران را دیدبان شهر توصیف کرد و افزود: پیشرفت جوامع در آزادی رسانه است و بزرگترین دغدغه خبرنگار پرداختن به حقیقت است.شکوری خبرنگاران را ابزار قدرت و پیشرفت مدیریت شهری دانست و از تلاش اعضای شورا با همکاری اصحاب رسانه جهت آبادانی شهر خبر داد.

 

افشین عزیزی عضو دوره چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر سقز در این نشست گفت:ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم خاکی عزیز و تسلیت به جامعه ادبی سقز ؛ رسالت خبرنگاران مصداق عینی و بارز همدلی مسئولین و مردم است ؛ قطعا” انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی بجز بی اعتمادی مردم ؛ خروجی دیگری ندارد.
این عضو شورا مدیریت اوراق مشارکت با رویکرد پروژه های سرمایه گذاری ، معضلات ترافیکی ؛ تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری ؛ مدیریت پسماند و تکمیل بلوار ۴۵ متری و پل انتهای استاد شیرازی و خدمات رسانی و بهسازی معابر محلات حاشیه شهر به عنوان مهم ترین کارهای پیش رو شورای دوره پنجم نام برد.
عزیزی در پایان ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه و به امید انتخاب شهرداری مدیر ؛ مدبر و کاردان که قاطعیت ؛سلامت کاری و پیگیری مشکلات مردم سرلوحه امورات باشد ، از اصحاب رسانه درخواست مطالبه گری را مثل دوره قبل خواستار و از حضور خبرنگاران در جلسات شورا استقبال و در پایان از زحمات همکاران ، اعضای دوره چهارم و شهردارسابق سقز تشکر و قدردانی کرد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی