افزایش ۱۰۰ درصدی تخت های بیمارستانی شهرستان بانه

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه گفت: «با تأمین اعتبار لازم برای تجهیز بیمارستان تازه ساخت ۹۸ تختخوابی شهر بانه و به کارگیری نیروی انسانی لازم، تا پایان امسال ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان بانه ۱۰۰ درصد افزایش، به ۱۹۴ تخت می رسد».
دکتر حامد منصوری با قدردانی از نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، فرماندار شهرستان بانه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه پیگیری های انجام شده برای تکمیل و تجهیز این پروژه، گفت: «بیمارستان ۹۸ تختخوابی تازه ساخت بانه، از نظر فضاها، بخش ها و تأسیسات اجرا شده در آن، از مراکز بیمارستانی به روز و پیشرفته است که نیازهای زیادی را در بخش های درمانی، جراحی و مراقبت های ویژه مغز و قلب مرتفع خواهد کرد».
منصوری افزود: «این بیمارستان شامل ۳ اتاق عمل پیشرفته، ۴ اتاق نوین زایمان طبیعی موسوم به LDR، بخش های ICU، CCU، بستری زنان، مردان و نوزادان، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی، اورژانس و امور اداری است که مطابق با جدیدترین استانداردهای مراکز درمانی ساخته شده است».
دکتر منصوری به مسافت زیاد شهرستان بانه با مرکز استان و شهرستان های دارای مراکز بیمارستانی مجهز اشاره کرد و گفت: «با توجه به تکمیل بودن کادر پزشکی تخصصی در شهرستان بانه، نیروی انسانی متخصص و خدماتی مورد نیاز هم از طریق آزمون استخدامی به کارگیری خواهد شد و راه اندازی این بیمارستان علاوه بر رفع نیاز شهروندان و ساکنان منطقه، نقش به سزایی نیز در جذب گردشگر و توریسم درمانی خواهد داشت».
وی اضافه کرد: «با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه تجهیز بیمارستان تازه ساخت ۹۸ تختخوابی بانه، هم اکنون قرارداد تجهیز آزمایشگاه، آشپزخانه، رخت شورخانه و بخش استریل منعقد شده و یا در حال انعقاد است و در نهایت تا پایان سال جاری و حداکثر تا اوایل سال آینده، بیمارستان به طور کامل راه اندازی خواهد شد».
مهندس «رضا درزی» سرپرست کارگاه و مدیر اجرایی پروژه هم خاطرنشان کرد: «بیمارستان ۹۸ تختخوابی بانه در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با زیربنای ساختمان اصلی ۸۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه، ساختمان های جانبی و مجاور به مساحت ۵۰۰ متر مربع و محوطه سازی اجرا شده و در حال حاضر انشعابات آب، برق و گاز وصل شده است».
وی نصب و راه اندازی یک ایستگاه تقلیل فشار گاز، یک پست برق، تأسیسات گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع و سیستم روشنایی را نیز از جمله تأسیسات گسترده و قابل توجه این پروژه برشمرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی