نرخ مسکن ده درصد افزایش یافت

در شهریور سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی تهران به ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد رسید که نسبت به سال گذشته ۹.۲ درصد افزایش داشت.  متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی ۴۷.۶ میلیون ریال بود و نسبت به سال گذشته ۹.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس این خبر، در آخرین ماه تابستان بیش از ۱۵ هزار و ۵۴۵ واحد مسکونی در تهران معامله شد. بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی به تفکیک عمر بنا نشان می دهد که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۷.۵ درصد بیشترین سهم از واحدهای معاملاه شده را به خود اختصاص دادند.

بیشترین رشد متوسط قیمت در ماه اخیر نسبت به ماه مشابه در سال قبل به منطقه ۵ مربوط می شود و معادل ۱۲.۵ درصد و کمترین میزان متعلق به منطقه ۲۲ با ۴/. درصد بوده است.  در نیمه نخست سال جاری هم ۸۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در تهران معامله شده که در مقایسه با پارسال ۲.۸ درصد رشد داشت.

در شهریور ۹۶ شاخص کرایه مسکن اجاری در تهران و نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۸.۶ و ۷.۶ درصد رشد نشان می‌دهد. ماهیت قراردادهای اجاره مسکن و اثرپذیری شاخص اجاره‌بهای مسکن از سیاست‌های کنترل و مهار تورم باعث تغییر متناسب اجاره‌بها شده است. سهم هزینه اجاره‌بهای مسکن در محاسبات شاخص طبق سال پایه ۹۵ معادل ۳۳.۱ درصد است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی