رئیس مجمع نمایندگان کردستان: وزارت راه‌ و شهرسازی برای “راه‌آهن میاندوآب- سقز ” کمک نمی‌کند

 

محسن بیگلری امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی در سالن شهدای دولت استاندای کردستان برگزار شد، خطاب به آخوندی اظهار داشت: متأسفانه جو جامعه به گونه‌ای است که هرنماینده‌ای به‌عنوان فرد مخالف صحبت کند، محدودتر است و اگر نماینده‌ای به دنبال رأی باشد، قطعاً رأی آن بیشتر است، اما بنده واقعیت‌ها را می‌گویم.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: میراث‌دار وضعیت بد جاده‌های کردستان هستید اما برخی از افراد به‌دور از انصاف قضاوت و فکر می‌کنند شما با دریایی از پول آمده‌اید و می‌توانید جاده را یک‌روزه تمام و پل ۲۰۰ متری را یک‌شبه بسازید.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس تصریح کرد: آنقدر گفته‌ایم که جاده‌های کردستان “قتلگاه” است که تکراری شده اما امیدواریم خروجی این جلسه به جلوگیری از تصادفات منجر به فوت ختم شود.

کنارگذر سقز نیازمند ۲ میلیارد تومان اعتبار است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت کنارگذر سقز اشاره کرد و ادامه داد: ۵۰ تا۶۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده اما به‌خاطر دو میلیارد تومان افتتاح نشده و پیمانکار آن نیز ۱۴ میلیارد تومان طلب دارد.

بیگلری با بیان اینکه مردم کردستان داغدار مرگ ۱۱ نفر حادثه تلخ ترمینال سنندج هستند، افزود: اگر کنارگذری بود آن تصادف اتفاق نمی‌افتاد و کنارگذر سقز هم چنین شرایطی دارد و اگر در هفته دولت افتتاح شود قطعاً از داغ مردم کاسته می‌شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت راه‌آهن میاندوآب-سقز اظهار کرد: از منابع دیگر ۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه گرفته‌ایم اما از وزارت راه‌ و شهرسازی هیچ‌کسی به ما کمک نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: گرچه ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جاده سقز-بانه و بانه-سردشت اختصاص داده‌ایم اما آن مسیر هم قتلگاه است و امیدواریم هرچه زودتر به اتمام برسد چراکه بار منفی تصادفات در مردم تأثیر دارد و متأسفانه امسال آمار تلفات ناشی از تصادفات در کردستان بیشتر می‌شود.

پروازهای فرودگاه سنندج افزایش یابد

وی با بیان اینکه کردستان از لحاظ برخورداری راه‌های آسفالت روستایی جزو استان‌های آخر کشور است، بیان کرد: انتظار داریم که بیشتر به مناطق محروم روستایی استان توجه شود.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با تاکید بر ضرورت افزایش پروازهای فرودگاه سنندج گفت: متأسفانه به‌دلیل کمبود پروازها، به سختی می‌توانیم مسئولان را به استان کردستان دعوت کنیم و باید آنها را از طریق فرودگاه کرمانشاه بیاوریم.

بیگلری تصریح کرد: افزایش سهمیه قیر شهرداری‌ها، ساخت مدرسه در مسکن مهرها و کاهش بهره بانکی تسهیلات بافت فرسوده به‌شدت ضروری است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی