۶۸ هزار فقره کارت هوشمند ملی در سقز صادر شده است

مدیرثبت احوال سقز با اشاره به ارتباط ارائه خدمات دستگاه های مختلف اجرایی و کارت هوشمند ملی، گفت: تاکنون ۶۸هزار فقره کارت هوشمند ملی در این شهرستان صادر شده است

ده نگي شار :

جمال علی زاده در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سقز با بیان اینکه، روند صدور کارت هوشمند ملی در این شهرستان بسیار مطلوب است، افزود: داشتن امضای الکترونیکی و اثر انگشت امکان هر گونه سوء استفاده از کارت هوشمند را از بین برده و به ارتقای امنیت اجتماعی کمک می کند.
وی با ارائه گزارشی از ثبت وقایع حیاتی در پنج ماهه اول سال اضافه کرد: در این مدت، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ولادت ۵٫۹ درصد کاهش و ازدواج در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
او بیان کرد: واقعه طلاق نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۳٫۱ درصد و وفات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷٫۲ درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به اهمیت ثبت وقایع در مهلت های تعیین شده اظهار داشت:۹۹٫۷۲ درصد ولادت ها و ۹۹٫۲۷ درصد وفات ها در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.
علیزاده در ادامه، خواستار همکاری دهیاران و مراکز بهداشتی و درمانی در خصوص ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی شد.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار ویژه سقز هم گفت: ثبت به هنگام وقایع حیاتی یکی از اساسی ترین و مهم ترین اهرم های ارایه آمارهای دقیق و واقعی است.
کامیل کریمیان، تهیه آمارهای دقیق در حقیقت، زمینه ساز پیشرفت کشور است و بر اساس آمارهای در دسترس، متخصصان امور برنامه ریزی می توانند در جهت ارایه روش ها و برنامه های مدون و دقیق برای توسعه و آبادانی و پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی گام بردارند.
وی اظهار کرد: ثبت به موقع وقایع حیاتی، مبنای توسعه پایدار است و هر چه آمار دقیق تر، به روزتر و در زمینه های مختلف جامع تر و کامل تر باشد پایه و اساس تصمیمات درست در سطح کلان خواهد بود.
وی در ادامه از خدمات ثبت احوال در زمینه توزیع کارت ملی هوشمند و آرشیو الکترونیک پرونده های ثبت احوال تقدیر و تشکر کرد./ايرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی