۳۰ ماه دیگر صدای سوت قطار در سنندج شنیده می شود

معاون وزیر راه گفت: ۱۵۰ کیلومتر طول مسیر ریل گذاری راه آهن سنندج است که حداکثر طی ۳۰ ماه آینده صدای سوت قطار در سنندج شنیده خواهد شد.

خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه بزرگراه غرب کشور در کردستان اظهار کرد: پروژه های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم تعریف شده و عملیات اجرایی آنها هم در حال انجام است.

وی افزود: یکی از اقدامات خوب پروژه بزرگراهی غرب کشور بوده که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه طول کل این کریدور یک هزار و ۴۸۰ کیلومتر است، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ کیلومتر از این بزرگراه در استان کردستان زیر بار ترافیک رفته و ۱۲۰ کیلومتر آن نیز در حال عملیات اجرایی بوده و ۴۰ کیلومتر هم باید به مناقصه گذاشته شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته مطالعات تمام قطعات این محدوده در کردستان انجام شد و پیمانکاران آن هم انتخاب شدند که امیدواریم در برنامه سه ساله آینده آن را به اتمام برسانیم.

خادمی بیان کرد: این کریدور می تواند نقش توسعه ای برای غرب کشور ایفا کند و برای مردم منطقه هم سودبخش خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امسال در بخش بزرگراهی بیش از ۱۲۰ درصد با رقمی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در استان کردستان تخصیص داشته ایم و در محور مریوان هم حدود ۳۰۰ درصد با رقمی بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته است.

معاون وزیر راه در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش ریلی هم اشاره و اعلام کرد: امسال در این بخش پنج مرکز استان در اولویت ما هستند که اتصال استان کردستان به شبکه ریلی یکی از این پروژه های اولویت دار ماست.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی قطعات راه آهن سنندج به همدان با پیشرفت خوبی در حال اجراست که به محض اتمام آن بحث ریل گذاری را هم آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: برای این پروژه تخصیص اعتبار خوبی را پیش بینی کرده ایم و حدود ۲ و نیم سال آینده انتظار داریم به بهره برداری برسد.

خادمی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ کیلومتر طول مسیر ریل گذاری راه آهن سنندج است که حداکثر طی ۳۰ ماه آینده صدای سوت قطار در سنندج شنیده خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی