۱۳ اثر برای اجرا در چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز پذیرفته شدند

دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز گفت: شورای بازبینی جشنواره از بین ۶۳ اثر متقاضی اجرا در جشنواره ۱۳ اثر را برای اجرای نهایی انتخاب کرد.

علیرضا اسماعیلی با بیان اینکه نمایش‎های «سه رده می بی تاوانی»، «له پشت درگا»، «مردووه بی کفن و دفنه کان»، «دیل کراوه کان»، «ده رویش عودی»، «خیال»، «اتاق»، «زه ماوه ندی خوین»، «عیشا»، «ئه وانگه ل و امپرتور» و آنجلو و ۲ اثر پانیکه کان و هرای(شاکو) به عنوان آثار مشروط برای اجرا در این جشنواره پذیرفته شدند، گفت: کارگردانانی که نمایش آنان پذیرفته شده اهل شهرهای مهاباد، بوکان، مریوان، ارومیه، پاوه، ایلام، سقز، ارومیه، بیجار، تهران، سنندج و قوچان هستند.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی ۱۶ تا ۱۹ آذر در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار می شود. جشنواره تئاتر کُردی از سال ۷۸ به مدت شش سال متوالی برگزار شد اما به دلیل مشکلات مالی این جشنواره بعد از شش دوره متوقف شد و دوباره از سال ۸۷ برگزاری آن از سر گرفته شد و تا سال ۹۰ به مدت چهار دوره دیگر پیگیری و اجرا شد. این جشنواره در سال های ۹۱ و ۹۲ برگزار نشد و از ۹۳ دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی