️مثلث ناکام فرمانداری ، شورای شهر و شهرداری در مدیریت شهری

️مثلث ناکام فرمانداری ، شورای شهر و شهرداری در مدیریت شهری/وقتی امیدی به گرفتن تصمیمی درست از سوی مسئولان شهرستانی در راستای کمک به شهروندان نیست

بخش اول : بوفه ها

پس از آنکه در اسفندماه سال گذشته شیوع کرونا در سطح کشور و خصوصا کوردستان و شهرستان سقز رسما تایید شد ، ستاد مقابله با کرونا در سقز نیز تشکیل و اقدامات پیشگیرانه و کنترلی نیز در این شهر به اجرا درآمد.

از همان روزهای ابتدایی اقدامات مقابله ای با کرونا ، این ستاد اقدام به بستن ورودی پارکها ، تعطیلی بازار و بستن معابر اصلی مرکز شهر نمود ‌.

هرچند این اقدامات در مقاطعی توانست میزان ابتلای شهروندان به کرونا را کاهش دهد اما ضرر ناشی از تعطیلی بازار تا بدین لحظه نیز خسارات جبران ناپذیری را به کسبه وارد کرد و دولت هم کمافی سابق در راستای کمک و جبران خسارات تا بدین لحظه برنیامده و با توجه به وضعیت فلج اقتصاد کشور قطعا در آتی نیز نخواهد توانست کاری انجام دهد.

سوای بسیاری از تصمیمات بصورت کشوری ابلاغ و اجرایی شد ، اما تصمیماتی همچون بستن و خاموش کردن روشنایی پارکهای سطح شهر توسط ستاد مبارزه با کرونای شهرستان انجام شد .

در این راستا نیز میبایستی تصمیماتی درخصوص بوفه های سطح پارکها انجام میگرفت که متاسفانه حرفها با عملها یکی نبود ….

شهرداری سقز در پی درخواست مستاجرین بوفه های پارک مولوی درخصوص تعیین تکلیف اجاره بهای چند ماهی که برق پارکها خاموش بوده ، طی ۲ نامه به شواری شهر سقز خواستار تعیین تکلیف وضعیت اجاره پارکها شد.

شورای شهر نیز در جلسه ای با طرح موضوع و تصمیماتی نچندان جالب صورتجلسه ای را به کمیته تطبیق ارسال کرد.

در تیرماه و طی ارتباط خبرنگار ده نگی شار با فرماندار این شهر و پیگیری موضوع ، کریمیان اعلام کرد که در جلسه کمیته تطبیق و همچنین درخواست ستاد مبارزه با کرونا شهرستان ، اجاره بوفه های پارک مولوی در ۵ ماه اول سال را رایگان اعلام شد و افزود تا زمانی که تصمیم بر خاموشی روشنایی و انسداد ورودی پارکها باشد هیج اجاره ای از مستاجران اخذ نخواهد شد.

اما نامه ای به دست ده نگی شار رسیده است که نشان میدهد کمیته تطبیق با تخفیف ۵۰ درصدی اجاره بهای بوفه ها موافقت کرده است.

متن ارسالی شورا به کمیته تطبیق و تایید این کمیته بدین شرح است ، متنی که پر از تناقض است…

درخصوص مساعدت در بخشودگی اجاره بهای ماههای فروردین و اردیبهشت مستاجرین بوفه های پارک مولوی کورد ، اعضای شورا ضمن بررسی موضوع و ب ابر بازدید میدانی و علم به عدم فعالیت بوفه های پارک مولوی کورد در ماههای مذکور بعلت شیوع کرونا، همچنین دستور تعطیلی آنها از سوی ستاد پیشگیری از کرونا جهت حفظ جان شهروندان ، مقرر داشتند شهردار محترم نسبت به بخشودگی ۵۰درصد اجاره بهای مستاجرین بوفه های پارک مولوی کورد در ماههای اردیبهشت، خرداد و تیر اقدام لازم را معمول نماید.

نکته جالب این صورتجلسه بازدید میدانی و علم به عدم فعالیت بوفه ها در ماههای مذکور توسط شورا و دستور تعطیلی آنها توسط ستاد پیشگیری از کرونا بوده اما در عمل تنها تخفیفی ۵۰ درصدی اجاره ، عاید بوفه دارانی شد که تنها در ۷ ماه اول سال فروش کافی دارند که ۵ ماه از ۷ ماه امسال در تعطیلی و بی برقی بسر برده و در ماههای سرد سال که درآمدشان به یک پنجم هم نمیرسد بایستی اجاره هم پرداخت کنند.

هرچند در سالهای اخیر میلی برای گرفتن تصمیماتی اصولی و در عین حال عامه پسند از سوی مسئولین این شهر اتخاذ نشده است اما یادآوری اینگونه موضوعات شاید تلنگری باشد به مسئولینی که با رای همین مردم بر کرسی شورا نشسته یا پشت میزهای ریاست خود به راحتی لم داده اند.

ادامه دارد……

ده نگي شار (۹۹/۰۶/۱۴)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی