️بدون تعارف/ اگر مراقب نباشیم بزودی مرگ عزیزانمان را خواهیم دید.

بدون تعارف/ اگر مراقب نباشیم بزودی مرگ عزیزانمان را خواهیم دید.

در هفته ای که مکررا اخبار ورود سقز به مرز هشدار کرونا منتشر میشد بیش از ۵ نفر از شهروندان سقزی بدلیل ابتلا یا مشکوک به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش ده نگی شار:

بعد از آرامش نسبی ماههای اخیر و خارج شدن سقز از وضعیت قرمز ، همچنین بازگشایی مجدد تالارها و در کنار آن انجام بیش از ۱۵ مراسم عروسی در خانه باغی ها در هر روز ، مدارس ، سالنهای ورزشی، مهمانی ها و …. با همت همگانی مسئولین و شهروندان ، سقز وارد فاز سوم شیوع کرونا شد و امروز در این شهر و همچنین سطح استان وضعیت هشدار اعلام و قرار است طبق شنیده ها از روز شنبه محدودیتهایی همچون بسته شدن مجدد سالنها،تالارها ، پارکها و …. در سطح استان و شهر سقز اعمال شود.

جدای از اینکه بر همگان روشن است که دولت در مساله کرونا همچون سایر موارد، کوچکترین توجهی به وضعیت سلامت و اقتصاد و معیشت مردم ندارد ، در مقابل آن نیز شهروندان به همان میزان نسبت به سلامت خود ، خانواده ، بستگان و همشهریان بی توجه شده اند….

نمونه عینی این بی توجهی را می توان در برگزاری عروسی ها و مهمانی ها دید که در چند روز گذشته آمار بیماران بستری در بیمارستانهای این شهر با جهشی عجیب به عدد ۳۱  نفر رسید و متاسفانه بیش ۵ نفر نیز که مشکوک یا مبتلا به کرونا بوده اند نیز جان خود را از دست داده اند.

نکته ترسناک و در عین حال بسیار مهم قضیه کاهش سن مبتلایان به کرونا است که در کمال ناباوری کودکان چند روزه نیز در این شهر مبتلا شده اند.

در حال حاضر و با توجه به اینکه تاکنون درمان قطعی کرونا کشف نشده است ، تنها راه مقابله با این ویروس مرگبار رعایت پروتکلهای بهداشتی (استفاده از ماسک و شستن مکرر دستها ) و عدم حضور در تجمعات است و در صورتی که به ساده ترین توصیه های بهداشتی توجهی نشود قطعا باید منتظر دیدن مرگ عزیزانمان باشیم….

ده نگی شار(۹۹/۰۷/۱۰)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی