چگونه “چهارشنبه سوری ایمن” داشته باشیم.

چگونه “چهارشنبه سوری ایمن” داشته باشیم.

🔻والدین عزیز و بزرگترهای مهربان لطفا کودکان، نوجوانان و جوانها را تنها نگذارید، کنار آنها و مراقب آنها باشید چون هیجان، شور و شوق، کم توجهی به ایمنی و ریسک و خطر کردن، اقتضای سن و ویژگی آنهاست.

🔻از روشن کردن آتش در داخل پارکینگ مسقف، نزدیک اتومبیلها، زیر سیم های برق و کنار کیوسک های برق فشار قوی اکیداً خودداری کنید.

🔻قبل از روشن کردن آتش، به یاد داشته باشید حتماً یک خاموش کننده استاندارد (کپسول آتش نشانی پر و دارای تاریخ اعتبار) و شیلنگ متصل به شیر آب آماده داشته باشید تا در صورت سرایت آتش و یا از کنترل خارج شدن آن بلافاصله اقدام به خاموش کردن آتش بوسیله آب کنید.

🔻از پریدن از روی آتش با چادر، مانتوی بلند، شال بلند و یا لباس گشاد جداً اجتناب نمایید.

🔻اگر گوشه لباستان آتش گرفت به هیچ وجه ندوید زیرا این کار باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به آتش شده و آنرا شعله ورتر می سازد. بجای اینکار بر روی زمین خوابیده و آهسته روی زمین بغلتید و با پتو، پالتو یا … روی آتش لباس را بپوشانید تا با جلوگیری از رسیدن اکسیژن، آتش خفه و خاموش گردد.

🔻خاموش کننده استاندارد (کپسول آتش نشانی) و شیلنگ آب برای این زمان مفید است.

🔻از انداختن شیشه آمپول و قوطی اسپری و … در آتش اکیداً خودداری کنید زیرا با انفجار آنها ترکش هایی تولید میشود که درصورت اصابت به چشم، صورت و … صدمات غیر قابل جبرانی بوجود خواهد آورد.

🔻از گذاشتن رنگ، تینر، فرچه های آغشته به رنگ وتینر، الکل، بنزین و هرگونه مواد سریع الاشتعال در بالکن و پشت بام جداً خودداری کنید زیرا امکان دارد یک “بالن ” به هنگام خاموش شدن بر روی آنها افتاده و حرارت باقی مانده بالن موجب اشتغال این مواد و در نتیجه بروز یک آتش سوزی ناخواسته شود.

🔻سالمندان، بیماران قلبی، مادران باردار، نوزادان و … در مقابل آلودگی صوتی و صداهای بلند و ناهنجار ترقه های خطرناک و پرصدا بسیار آسیب پذیرند آنها را عزیزان خودمان بدانیم و به آرامش و سلامت آنها هم فکر کنیم. از آلودگی صوتی شدید پرهیز کنیم تا موجب تشدید بیماری، سکته و … یا خدای نکرده عامل مرگ کسی نشویم.

🔻با چهارشنبه سوری ایمن به استقبال نوروز ۱۴۰۱ برویم. 🌹

#آموزش_عمومی
#چهارشنبه_سوری

🔻روابط عمومی آتش نشانی سقز (۱۴۰۱/۱۲/۲۲)

@saqqez125

🔻اینستاگرام 👇
https://www.instagram.com/saqqez125/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی