پیام فرماندار ویژه شهرستان سقز به مناسبت برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز

متن پیام کامیل کریمیان به شرح زیر است:
به نام خالق هنر
تئاتر به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرها، ریشه در اصالت و فرهنگ دارد. استان کردستان به عنوان مردمی اصیل، فرهنگی و هنر دوست در کلام مقام معظم رهبری به عنوان استان هنر و فرهنگ مزین شده است و شهرستان سقز با قدمت چند هزار ساله و با مردمانی فرهنگی به حق پایتخت تئاتر کُردی جهان نامگذاری و این هنر به برند شهرستان تبدیل شده است.

امروز بر خود می بالیم که شاهد حرکت عظیم فرهنگی و عزم جدی هنرمندان و مسئولان برای برپایی دوره ای دیگر از رخداد تئاتر کُردی در این سرزمین فرهنگی هستیم و جای بسی خوشحالی و خرسندی است که بار دیگر شاهد برگزاری رویداد فرهنگی و هنری در این مرز و بوم دیر کهن هستیم ؛ رویدادی که در دولت تدبیر و امید به دلیل عمق توجه دولتمردان به موضوع فرهنگ، دوباره رونق و اوج گرفت.

در برگزاری این رخداد، همدلی هنرمندان، عزم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تدبیر استانداری کردستان، تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، حمایت شورای شهر و شهرداری، همت دبیر جشنواره آقای دکتر قطب الدین صادقی، و دیگر عوامل برگزاری و حامیان را می ستایم و به ویژه از معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد و اداره کل هنرهای نمایشی آقای شهرام کرمی برای قرار گرفتن جشنواره تئاتر کُردی در فهرست جشنواره های مورد حمایت وزارتخانه سپاسگزارم.

امید است دبیرخانه جشنواره با تدابیر لازم در راستای تقویت نمایش نامه نویسی به زبان کُردی، اجرای کارهای پذیرفته شده در طول سال در استان های کُردنشین و ارزیابی جدی سالانه این رودیداد، بیش از پیش فعال باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی