پروژه اَحسنِ بی مُهندس دوباره بسته شد!!!؟؟؟

کنار گذر سقز در سال ۹۵ و با لشکرکشی دولتی ها توسط نماینده مجلس يك لاين آن افتتاح و تنها چند روز بعد از افتتاح ، بدلیل مشکلات عدیده از جمله نبود امنیت کافی در ورودی و خروجی، نقص در اتمام کامل پروژه ، نبود تابلوهای راهنمایی و گاردریل و نیوجرسی و عدم تایید و تحویل پلیس راهور بدلیل وجود مشکلات جدی و نبود امنیت برای خودروها مسدود شد.

اما در اتفاقی جالب و بعد از گذشت ۲ سال و با وجود مشکلات سابق ، اینبار با حضور جمعی از مسئولین کشوری ، استانی و شهرستانی پروژه چند ده میلیاری کمربند”ی” سقز با دستان استاندار و نماینده سقز و بانه افتتاح که تنها بعد از گذشت دقایقی از قیچی کردن روبانی که بی شباهت به بریدن سیم بمب انتحاری نبود، با عدم رضایت فرمانده پلیس راهور استان ، جمعي از مسئولان ونگرانی پیمانکار پروژه از نبود امنیت کافی و مطالبات عقب افتاده ، کنارگذر مجددا بسته شد.

هر چند قبل از قیچی کردن روبان افتتاح ، توضیحات فرمانده پلیس راه استان در وجود معایب فراوان در پروژه با درخواستهای مکرر استاندار مبنی بر تعامل همراه بود اما در پایان پافشاری در وجود ایراد و اهمیت جان مسافران و سرنشینان خودروهای عبوری برای “گوهر پلیس راهور استان” از قیچی کردن روبان پروژه ای که در حال حاضر بی شباهت به کمربندی انتحاری برای ” استان ندار کوردستان” نیست برش بیشتری داشت.

جالبتر از این موضوع ، پیام منتشر شده معاون عمرانی فرماندار سقز بود:

خبر فوری فوری در ارتباط با کنار گذر سقز

معاون فنی و عمرانی فرماندارسقز اعلام کرد:

در راستای ایمنی کاربران و رانندگان سقز- بوکان و سقز- سنندج در مسیر کنارگذر سقز و آشنایی با مسیر ترافیک جدید و هدایت یک ترافیک سالم و بدون سانحه، در طول یک هفته در ساعاتی به طور متناوب در طول شب و روز، کنترل ترافیک در مسیر کنار گذر صورت خواهد گرفت.

محمدیان از عموم شهروندان درخواست کرد در این مدت با نهایت احتیاط و صبر و حوصله در مسیر کنار گذر تردد و به علایم و موارد هشدار دهنده توجه و نهایت همکاری با عوامل راهداری و پلیس راه جاده ای داشته باشند.

خبری که نشان از فشار دولتی ها بر پلیس راهور دارد……

و در پایان چند سوال:

اگر پروژه ای بطور کامل تمام نشده چرا باید به زور پلیس راه امنیت آن را تامین کرد.؟؟؟؟

هزینه های گزاف یک سفر اینچنینی برای مسئولین کشوری و استانی چقدر است که هر بار برای افتتاح تکراری پروژه ای مثل کنارگذر سقز چندین دستگاه خودرو شامل وزیر و معاون وزیر و دفتردار و مدیرکل و استاندار و معاون استاندار و ….. در جاده هایی که بوی خون گرفته اند به راه می افتند.
یا پروژه های شهرستان سقز بسیار مهمند و ما بی توجه یا تایم مسئولین کشوری و استانی برای مسافرتهای احتمالا اجباری آزاد…..

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی