هیئت بسکتبال استان مانع پیشرفت هییت های شهرستان هاست!

 

بی برنامگی مسئولان هیئت در راس همه امور است!

رشته بسکتبال از رشته های محبوب و باریشه ایست که همانند کل کشور در سقز هم طرفداران خاص و بیشماری دارد. ورزشی خاص، دیدنی و دانشگاهی.
وضعیت هیئت بسکتبال سقز و چگونگی برنامه ها و فعالیتهای این هیئت باعث شد تا مصاحبه ای با دبیر هیئت داشته باشیم.

کامیار فیضی بسکتبالیست و داور باسابقه این رشته که با مدیریت و برنامه های خوب خود توانسته است هیئت بسکتبال را از حالت خنثی خارج کند.
فیضی در ابتدا با بیان اینکه دفتر هر هیئتی یکی از شاخص ها و بیانگر وضعیت موجود آن هیئت است، گفت: محل دفتر را با بدترین وضع موجود تحویل گرفته و با هزینه شخصی تمام وسائل لازم برای تجهیز دفتر را خریداری کردیم تا مکانی آبرومند برای علاقه مندان به این رشته وجود داشته باشد.
دبیر هیئت بسکتبال سقز تاکید کرد: رئیس و اعضای هیئت بسکتبال استان مانع بزرگ پیشرفت این رشته ی پرطرفدار در بین شهرستان ها علی الخصوص سقز هستند.
کامیار فیضی ادامه داد:در بسیاری موارد دعوت نامه های بازیکنان مستعد و داوران خوب سقزی برای حضور در میادین کشوری با کارشکنی و سلیقه گرایی مسئولین هیئت و مافیای بسکتبال استان از بین رفته است. در یک دهه اخیر حتی یک بازیکن از سقز و شهرستان ها به عنوان تیم منتخب به مسابقات کشوری اعزام نشده است.

فیضی با گلایه شدید از برنامه ریزی های هیئت استان گفت: تقویم ورزشی در بین مسئولین هیئت استان معنا پیدا نکرده و انتقاد ما از شخص رئیس هیئت استان آقای ایرج استاد نوروزی است. تمام برنامه های مسابقات هیئت استان یک روز قبل و با تلگرام به شهرستان ها اعلام میشود. در نامه های ارسالی علاوه بر اینکه شرایط و ضوابط شرکت کنندگان در مسابقات ذکر نمیشود، هزینه مسابقات انتخابی تیم استان از شهرستان ها اخذ میشود!
جوان فعال سقزی در ادامه گفت: با تلاش های شبانه روزی و با همکاری آموزش و پروش اقدام به فراخوان برای جذب دانش آموزان علاقه ند به بسکتبال کردیم که در این راه موفق به جذب ۵۰۰ نفر شدیم.
داور درجه دو بسکتبال کشور در ادامه مصاحبه عنوان کرد: ۵ مربی فعال(محمد راشدیان، کاوه نوروزی،ساریه شیبانی،لیلا زارعی،سروه محمد زاده) و ۳۰۰ ورزشکار بیمه شده در بخش دختران و پسران وجود دارد. در سالن سقف نارنجی که قرار بود خانه بسکتبال شود تنها دو تایم به هیئت اختصاص یافته و با توجه به وقت نامناسب، جوابگو و باعث پیشرفت بسکتبال سقز نخواهد شد.
فیضی اضافه کرد:در رده بزرگسالان با توجه به اختلافات و ادعای بعضی بازیکنان و اختصاص و هزینه کرد برای تایم تمرین، استقبالی صورت نمیگیرد.
کامیار فیضی عنوان کرد: سالن بانوان مجموعه شهید کاظمی در اجاره هیئت بسکتبال سقز است ولی ۵ ماه است که مبلغی به این هیئت داده نشده است.
دبیر هیئت بسکتبال شهرستان سقز در پایان ضمن تقدیر از کانال تخصصی سقز اسپورت گفت: همراه با اقای کریم مرادپور رئیس هیئت بسکتبال سقز در حال رایزنی برای برگزاری مسابقات چند جانبه بین المللی در دهه فجر در ۲ الی ۳ رده هستیم و امیدواریم با همکاری اداره ورزش و جوانان به این مهم دست یابیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی