هشدار پلیس فتا شهرستان سقز/پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی کودکان

هشدار پلیس فتا شهرستان سقز/پیشگیری از #آسیب‌های_فضای_‌مجازی_کودکان

در شرایط فعلی ناشی از اپیدمی و شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری آموزش‌های حضوری در مدارس، شاهد حضور حداکثری دانش آموزان در فضای مجازی هستیم که این امر خود باعث رشد و افزایش آسیب‌های فضای مجازی به‌خصوص رده سنی کودک و نوجوان می‌باشد.

آسیب‌هایی از قبیل:

جسمی: استفاده بیش‌ازحد از رایانه، تنــوع رنـگ و سرعت زیاد تعویض صفحـات، تأثیرات منفی روی مغــز و اعصاب کودکان می‌گذارند و ازاین‌رو برخی اختلالات جسمی را موجب می‌شود.

فکری: کودکی که پشت رایانه و اینترنت نشسته است، هدایت فکری اینترنتی را صمــیمانه و لذت‌بخش تراز سخـنان پدر و مادرمی داند درنتیجه، درتفکر و شیوه نگرش او اختلال ایجاد می‌شود.

اخلاقی: خانــواده به‌عنوان مهم‌ترین نهاد اجتماعی مرزهای قابل‌نفوذی دارد که فضای مجازی توانسته است در آن رخنه کند، که در این میان ورود شبکه‌های‌ اجتماعی به کانون خانواده موجب بروز آسیب‌های اخلاقی به‌ویژه در کودکان شده است.

اجتماعی: کودکی که زیاد در فضای مجازی وقت می‌گذارند به‌مرورزمان مرز بین خیـال و واقعـیت را گم می‌کند چنین کودکی از آسیب‌ اجتماعی فضــای مجازی مصون نیست آســیب‌هـایی مثل تمـایل به رفتار‌های پرخاشگرانه و بی‌اعتنایی نسبت به درد و رنج دیگران

برای پیوستن به حامیان کودکان در فضای مجازی به لینک زیر مراجعه کنید:
https://b2n.ir/566452
پلیس فتا، حامی کودکان در فضای مجازی

#معاونت_اجتماعی
#کودکان_سایبری
#پلیس_فتا
#کلیک_امن

ده نگی شار (۹۹/۱۱/۱۴)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی