نزاع؛ بیش از ۸ هزار کردستانی را راهی پزشکی قانونی کرد

نزاع؛ بیش از ۸ هزار کردستانی را راهی پزشکی قانونی کرد

  اداره کل پزشکی قانونی کردستان اعلام کرد که از ابتدای فروردین ماه امسال تا پایان آبان ماه، ۸ هزارو ۳۰۰ نفر به دلیل نزاع به ادارات پزشکی قانونی کردستان مراجعه کردند که نسبت به ۸ هزارو۲۵۱ نفر مدت مشابه سال قبل ۰،۶ درصد رشد داشته است.

  در گزارش اداره کل پزشکی قانونی کردستان آمده است که از کل مراجعه کنندگان نزاع ۸ ماهه امسال ۶هزارو۲۰۲ نفر مرد و ۲ هزارو ۹۸ نفر زن بودند این در حالی است که از کل مراجعه کنندگان نزاع ۸ ماهه سال قبل ۶هزارو۱۳۷ نفر مرد و۲هزارو ۱۱۴ نفر زن بودند.

مرگ ۲۵ نفر براثر سوء مصرف مواد مخدر

در بخش دیگری از گزارش پزشکی قانونی کردستان به آمار قربانیان مواد مخدر از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آبان ماه اشاره شده است: در ۸ ماهه امسال ۲۵ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۲۹ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۱۳،۸درصد کاهش داشته است .

بر اساس اعلام این اداره کل، از ۲۵نفر فوت شدگان مصرف مواد مخدردر۸ ماهه امسال ۲۳نفرمرد و۲نفر دیگر زن بودند،این در حالی است که هر۲۹نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل مرد بودند.

کاهش ۱۴٫۸ درصدی فوت شدگان حوادث رانندگی

اما در گزارش پزشکی قانونی کردستان درباره آمار فوت شدگان حوادث رانندگی هم توضیحاتی ارائه شده است که بر اساس آن در۸ ماه امسال ۲۴۸نفر بر اثر حوادث رانندگی در راههای برون شهری ، درون شهری و روستایی جان خود را از دست دادند و نسبت به ۲۹۱ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل کاهش ۱۴،۸درصدی داشته است.

براساس این گزارش از ۲۴۸ نفر فوت شدگان ۸ ماهه امسال ۱۸۱نفردرجاده های برون شهری ۳۲نفر درون شهری و۳۵ نفر دیگر در جاده های روستایی بوده است. همچنین از ۲۴۸نفرفوت شدگان ۸ ماه سالجاری ۱۹۱ نفرمردو۵۷ نفرزن بودند این در حالی است که از۲۹۱ نفرفوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۲۳۵ نفرمرد و ۵۶ نفر دیگرزن بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی