مراسم کلنگ زنی تامین آب شرب پایدار و بلند مدت سقز برگزار شد

مراسم کلنگ زنی تامین آب شرب پایدار و بلند مدت سقز برگزار شد

مراسم کلنگ زنی عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب از تصفیه خانه شماره ۲ به تصفیه خانه شماره ۱ و مخازن شهر سقز آغاز شد.

جعفر توان در این مراسم که صبح امروز در میدان انقلاب اسلامی سقز برگزار شد اظهار داشت: این طرح که با هدف تامین آب شرب پایدار و بلند مدت سقز اجرا می شود، بسیار ارزنده است.

توان افزود: هم اکنون تصفیه خانه شماره ۲ آب سقز که امکان تصفیه ۴۰۰ لیتر بر ثانیه را دارد ۱۰۰ لیتر آب تصفیه می کند که با اجرای این طرح هم ۳۰۰ لیتر آب تصفیه شده دیگر وارد مخزن می شود.

توان بر آغاز فعالیت طرح از سمت میدان انقلاب به سمت میدان دخانیات و از میدان مذکور به سمت تصفیه خانه شماره ۱ را که دارای ۲ پیمانکار جداگانه هستند تاکید و از مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان خواست به دلیل مشکلات ترافیکی برای شهروندان در اتمام این طرح تسریع کنند.
وی یادآور شد: با توجه به سنگی بودن بخشی از بستر مسیر از جمله بلوار وحدت، چهار راه آزادگان و میدان دخانیات و مشکلات ترافیکی ناشی از آن از چالش های این طرح است که از شهروندان انتظار داریم به خاطر آینده سقز، صبوری پیشه کنند.

وی بر رفع نواقصات تصفیه خانه شماره ۲ سقز و توسعه و تکمیل آن و همچنین تامین آب پایدار سقز و استفاده از تمام ظرفیت های این دو طرح تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری سقز همچنین با اشاره به اینکه از ۲۷۴ روستای دارای سکنه سقز فقط ۱۶۹ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب قرار دارد، عنوان کرد: تکمیل مجتمع های آبرسانی کوچه طلا، باغلوجه و خورخوره، نقش مهمی در تامین آب شرب روستاها را برعهده دارد.

توان خواستار اقدامات پیش بینی نگرانه شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه ای برای جلوگیری از تنش آبی شد و با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در دو شهر سنته و صاحب برعهده آب و فاضلاب روستایی است خواستار برنامه ریزی مناسب شرکت آب و فاضلاب کردستان برای تامین آب بلند مدت این دو شهر شد.

سرپرست فرمانداری سقز در ادامه بر اجرای مصوبات سفر حجت الاسلام پورذهبی، نماینده محترم ولی فقیه در استان کردستان به سقز در راستای رفع مشکل آب و فاضلاب محله قوخ و تازه باد و همچنین رفع مشکل دبیرستان خیرساز منطقه شهرک دانشگاه شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان هم اظهار امیدواری کرد که این طرح در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسد.

محمد فرهاد، عنوان کرد: تامین آب روستاها از طریق طرح محرومیت زدایی که توسط قرارگاه حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سپاه انجام خواهد شد نقش مهمی در تامین آب آبادی ها برعهده دارد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم اجرای طرح تامین آب شرب پایدار و بلند مدت سقز را از مصوبات سفر وزیر نیرو به استان کردستان برشمرد و از این اقدام دولت، تقدیر کرد.

بهزاد رحیمی افزود: شهرستان سقز دارای منابع آبی غنی است که باید با برنامه ریزی اصولی به درستی از آنها استفاده شود. رحیمی، فرسوده بودن مخازن آبی روستاها و شبکه شهری را از مشکلات حوزه تامین آب در شهرستان سقز برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به زمانبر بودن طرح و مشکلات ترافیکی از شهروندان خواست تا اتمام طرح، صبوری پیشه کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی