لزوم پاسخگویی شورای شهر سقز به افکار عمومی/ مدعیان اتاق شیشه ای شورای شهر سقز کجایند؟؟؟

تنش های شورای شهر و شهردار در ۲ سال اخیر به قدری تکراری و گاها کودکانه شده که دیگر هیچ کسی امیدی به بهبود وضعیت شهر رهاشده سقز ندارد…

به گزارش ده نگی شار:

بی تفاوتی اعضای شورای شهر سقز نسبت به احوالات مریض شهرداری ، خدمات رسانی به شهر ، شهروندان و از همه مهمتر کارکنان زحمتکش شهرداری را بیش از هر زمان دیگری تحت الشعاع خود قرار داده است.

تایید و لغو مصوبات شورای شهر توسط اعضای غالب و در عین حال مخالف رویکرد شهردار ، عدم موافقت سلیقه ای رئیس فعلی شورای شهر سقز با ماموریت شهردار در پیگیری وامها و بدهی های اوراق مشارکت ، نشستهای کوچه بازاری اعضای مخالف شورای شهر در جهت تسریع در برکناری شهردار و در عین حال حضور مکرر ۳ عضو شورای شهر موافق شهردار در شهرداری ، آتش کینه و جدل را هر روز افزایش میدهد.

در این بین شهردار سقز نیز ناتوانتر از همیشه که دلیلش عدم حمایت و در عین حال  نبود یکدلی مجموعه شورا با اوست تمام تلاش خود را تنها به پرداخت حقوق پرسنل معطوف کرده است .

جالب است بدانید طبق اخبار رسیده به ده نگی شار ؛ تهدیدات مکرر ۴ عضو شورا از شهردار فراتر رفته و مدتی است مجموعه کارکنان حوزه شهردار را نیز شامل شده است .

کارکنانی که دیگر نای فعالیت روزمره خود را بدلیل تاخیرهای مکرر در دریافت حقوق  ندارند و بالاترین ضربه ای که هم اکنون گریبانگیر شهرداری شده است دلسردی کارکنان نسبت به پایان یافتن وضع موجود توسط تعدادی از اعضای شورای شهر است که هر بار بدنبال بهانه ای برای عزل شهردار هستند/عزلی که در شرایط کنونی جز نابودی کامل شهرداری در مدت زمان باقی مانده برای آنان سود دیگری نخواهد داشت.

کارکنانی که قرار است چندین سال در مجموعه خدمت کنند و شهروندانی که صاحب شهر هستند و گویا اعضای شورا فراموش کرده اند که تنها ۲ سال از خدمت سراسر شائبه دار آنان باقی مانده است و آگاه باشند که قطعا خانواده بزرگ شهرداری نقش مهمی در انتخابات شورایی دارند و اینبار گزینهایی غیر از اعضای حاضر را که مطمئنا خود را کاندید می بینند انتخاب خواهند کرد.

ادعای اتاق شیشه ای/ بالاترین دستاورد رسانه ای شورای شهر سقز در ۲ سال ، فقط یک نشست خبری

پس از گذشت نزدیک به ۲ سال از عُمر شورای پنجم شهر سقز و تکرار ادعای شیشه ای بودن شورا میگذرد و آنچه که تاکنون دیده شده ، فرار از رسانه و ترس از رسانه ای شدن فعالیتهای جهت دار و پر از حاشیه آنهاست.

هرچند تاکنون ۲ نشست خبری نصفه و نیمه با حضور حداقلی اعضا برگزار گردید اما اولین و تنها نشست خبری رسمی شورای شهر دوره پنجم مربوط به هفتم شهریور ماه نود و شش بود که با حضور کلیه اعضا برگزار گردید.

لزوم ورود دستگاههای ناظر و مرتبط به قضیه اختلافات شورا و شهردار

یکبار و برای همیشه ورود جدی فرماندار بعنوان فرد ناظر بر اعمال شورا به قضیه اختلافات دامنه دار ،  بصورت جدی انتظار میرود که باید گفت  کار از توصیه و درخواست گذشته است و باید بگونه ای دیگر برخورد شود .

این شهر تا چه زمانی و چقدر باید انتظار بکشد تا اختلافات به پایان برسد و اقدامات یومیه جاری که تاکنون و با حضور شورای دور پنجم به خواب رفته است آغاز شود..

در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت بد اقتصادی هیچکس انتظار انجام پروژه های آنچنانی را ندارد اما انجام فعالیتهای عادی نیز تحت الشعاع اختلافات و بی توجهی های شورای شهر سقز قرار گرفته که همگان این کم کاری را از شهرداری می بینند غافل از آنکه تصمیمات اشتباه شورای شهر و کینه توزی های بعضا کودکانه مانع از اجرای حداقلها نیز شده است.

انتظار مردمی وجود شورای مستقل و یکدل است اما کوچکترین انتظارات مردمی نزد شورای مخالف اهمیتی ندارد و بی توجه به رای عمومی و بصورت کاملا علنی منافع عمومی را زیر پا گذشته و نظرات خود را دنبال میکنند.

ده نگی شار به عنوان رسانه ای مستقل ، بدون توجه به روابط دوستانه با جمعی از اعضا شورای شهر و مجموعه شهرداری زین پس و در چهارچوب قانون و بدون توهین به شخص یا مجموعه ، تمامی فعالیتهای سلیقه ای و تخلفات احتمالی مجموعه را به اطلاع شهروندان سقزی که صاحب اصلی شهر هستند انشار خواهد داد…..

گاهی باید کوتاه بیاییم
وقتی سرنوشت ما به هم گِرِه خورده چه بِبازیم و چه ببریم باخته ایم
و با هم سقوط میکنیم

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی