فشار به شهرداری سقز وارد فاز اخراج نیروها شد

فشار به شهرداری سقز وارد فاز اخراج نیروها شد

 

در شرایطی که در سالیان اخیر شهر سقز بدلیل افزایش جمعیت شهری و ساخت و سازهای فراوان نیازمند افزایش خدمات رسانی از سوی شهرداری در حوزه هایی همچون فضای سبز ، تأسیسات و مبلمان شهری و …. به شهروندان است ، اخبار رسیده حاکی از بی توجهی مسئولین شهرستانی و استانی به این امر بوده و در حال کوچک سازی بدنه شهردی کاهش ارائه خدمات این دستگاه خدمات رسان به شهروندان سقزی هستند.

شنیده ها حاکی از آن است طی روزهای گذشته قریب به ۱۵۰ نفر از پرسنل ۸۷ روزه که در ۲ سال گذشته و در واحدهایی همچون فضای سبز ، تأسیسات ، پلیس ساختمان ، سدمعبر ، اجرائیات و …. بودند از شهرداری اخراج شدند.

از حدود ۲ سال قبل شهرداری سقز در راستای افزایش خدمات خود اقدام به جذب تعداد زیادی نیرو کرد اما طی فشارها و گزارشات مکرر به استان ، استانداری بدون در نظر گرفتن شرایط این شهر طی نامه ای خواستار اتمام کار این نیروها شد.

در شرایطی که با آغاز سال جدید و نیاز فضای سبز به آبیاری و رسیدگی و همچنین ساخت و ساز سطح شهر نیز بشدت افزایش یافته ، زین پس بایستی منتظر خشک شدن فضای سبز و ساخت و سازهای غیرمجاز بود.

گفتنی است قرارداد کاری ۸۹ روزه، یکی از انواع قراردادهای کاری است که مدت زمان این قرارداد ۸۹ روز یعنی معادل با ۳ ماه است. پس از به پایان رسیدن مدت زمان این قرارداد، کارفرما می‌تواند راجع به عقد قرارداد جدید یا عدم همکاری مجدد با پرسنل خود تصمیم‌گیری نماید و این گونه استخدامها تعهدی برای شهرداری در جهت استخدام آنها ندارد.

متأسفانه سقز در سالیان اخیر شهرداری سقز دستخوش دخالتها و نفوذ افراد و دستگاههای اجرایی و …. شده و عملا تمام فعالیتهای این دستگاه خدمات رسان به جلب رضایت و انجام خواست این ادارات بوده و در شرایطی شهرداری بر خلاف امر آنان اقدام نماید وضعیتی همچون شرایط کنونی بر این اداره حاکم خواهد شد و هر روز باید منتظر خبری از تحت فشار قرار گرفتن ، لغو مصوبات و درخواستها و …. بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی