شورای شهر یا شورای نمایش؟؟؟؟؟؟

بعد از گذشت ۲ سال مهمترین و افتخار آفرین ترین عملکرد شورای شهر و شهرداری سقز فقط “نمایش” بود و صرف میلیونها تومان پول بیت المال در برنامه های فرهنگی هیچ دردی را از معظلات سقز (حتی مشکلات فرهنگی) کم نکرده است .

با نگاهی به کارنامه ۲ ساله کوثرنشینان پنجم سقز به راحتی می توان فهمید که فعالیت خاصی در پیش برد و رونق به شهری که روزی داعیه دار و در بین شهرهای همجوار در بحث فضای سبز و خدمات شهری سرآمد و حرفی برای گفتن داشت انجام نگرفته و هر روز نیز بی برنامگی شورا ملموس تر از سابق می شود و این بی تفاوتی در فعالیت های شهرداری نیز تاثیرگذار بوده است.

هزینه کَردهای بعضا چند ده میلیونی تنها در بحث فرهنگی و نه آبادانی شهر منجر به نارضایتی عمومی از فعالیت شورا و شهرداری شده و کل فعالیت شهرداری در اجرای جشنواره و حمایت از تئاتر و کتاب و نقاشی و …. خلاصه و تنها در فعالیتهای یومیه و جاریه مانند لکه گیری ، آبیاری چمن و جمع آوری زباله و تنها آسفالت و اتمام خیابانها و طرحهایی است که از چند سال گذشته در برنامه های شهرداری بوده است که حتی در این ۲ سال نیز این فعالیتها به درستی انجام نگرفته است.

با نگاهی کوتاه به هزینه های انجام شده و بعضا شبهه انگیز مانند هزینه بیست و چند میلیونی هفته فرهنگی که اجرا شد باید گفت مشکل شهر سقز تنها تئاتر ، هه لپه رکی، نقاشی ، کتاب سال ، فراخوان اِلِمان و …. نیست مشکل سقز به زبان ساده حقوق عقب افتاده کارکنان شهرداری است ، سطل آشغال ، خیابانها و معابر سراسر کنده کاری و حفاری شده و نیاز به بازسازی است ، سرانه فضای سبز ، روشنایی پارکها ، هدایت آبهای سطحی و درختانی است که در ماه بزور ۱ بار آبیاری میشوند و صدها مشکل دیگر که خود شورا نیز بر آن واقفند، ولی هیچ واکنشی به آن نداشته و تنها دنباله رو عقاید و تفکرات سنتی و سلایق خود هستند.

روایت است که میگویند در یکی از جنگها یکی از فرماندهان در حین جنگ به عقب برگشت و با داد و بیداد میخواست پادشاه را ببیند ، پادشاه موضوع را فهمید و فرمانده را به حضور پذیرفت ، شاه گفت مشکل چیست؟؟؟ فرمانده گفت: مشکل این است که هزاران نفر در حال جنگ هستند اما گرسنه ولی شما باز نیرو اعزام می کنید . بهتر نیست به جای هزینه در جذب و اعزام نیروهای جدید نیروهای کنونی را سیر کنید .با همین نیروها هم مشود کار کرد و پیروز شد .
داستان شهرداری سقز نیز همانند آن جنگ شده ، که در پرداخت چندین ماه حقوق و معوقات سالیان گذشته درمانده است اما در ۲ ماه گذشته چندین نیروی ناکارامد و تنها با فشار اعضای بی برنامه ، راکد و یخ زده شورای شهر به شهرداری تحمیل شده و در شُرف ورود هستند.

راستی کمتر از ۳ ماه دیگر شانزدهمین جشنواره به اصطلاح بین المللی تئاتر کوردی سقز برگزار میشود و گویا ورود این جشنواره به تقویم وزارت ارشاد خوابی بیش نبوده ،امسال قرار است شهرداری چقدر از این رویداد تحمیلی متضرر شود.؟؟؟؟

مطمئنا مردم فهیم سقز فعالیتهای ضعیف شورای شهر دور پنجم را از یاد نخواهند برد و صد البته انتخاب اشتباه را دوباره تکرار نمی کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی