شرایط و نحوه دریافت مرخصی تحصیلی مشمولان نظام وظیفه تشریح شد

معاون نظام وظیفه عمومی کردستان شرایط و نحوه دریافت مرخصی تحصیلی مشمولان نظام وظیفه عمومی را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.

 

ده نگي شار :
محمد کولیوند در جمع خبرنگاران گفت: کسانی که به سن ۱۹ سالگی ورود کرده اند مشمول نظام وظیفه محسوب می شوند و اگر در حال تحصیل هستند دبیرستان یا دانشگاه مربوطه باید برای این دسته از افراد درخواست مرخصی تحصیلی کند.
وی افزود: در مقطع کاردانی تا دو سال و نیم، کارشناسی ناپیوسته سه سال و کارشناسی پیوسته تا ۵ سال امکان دریافت مرخصی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه برای مقاطع کارشناسی ارشد سه سال امکان دریافت مرخصی وجود دارد، اظهار کرد: برای دکترای پیوسته هشت سال و برای دکترای تخصصی شش سال می توان دریافت مرخصی کرد.
کولیوند بیان کرد: در موارد خاص که دانشجو موفق به فارغ التحصیلی نمی شود، در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو بخش هر کدام به مدت شش ماه مرخصی تمدید می شود.
وی گفت: امکان تمدید این مرخصی شرایطی دارد که برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو باید حداقل ۵۰ واحد را گذرانده باشد و معدل او از ۱۲ کمتر نباشد.
وی ادامه داد: در مقاطع کارشناسی پیوسته باید ۱۰۰ واحد را گذرانده باشد و حداقل معدل او ۱۲ باشد.
به گفته کولیوند در مقاطع کارشناسی ارشد نیز حداقل واحدها ۱۸ و حداقل معدل ۱۴ باید باشد، در مقطع دکترای حرفه ای حداقل واحدها ۱۸۰ واحد و معدل ۱۴ و مقطع دکترای تخصصی نیز باید حداقل ۱۸ واحد گذرانده شده باشد و حداقل معدل او ۱۴ باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه خرید سربازی اشاره کرد و گفت: کسانی که هشت سال متوالی غیبت داشته باشند شرایط خرید خدمت را خواهند داشت.
وی ادامه داد: کسانی که بالاتراز هشت سال غیبت داشته باشند به ازای هر سال ۱۰ درصد به مبلغ اولیه افزوده می شود.
به گفته وی افراد متاهل به ازای تاهل پنج درصد و افراد دارای فرزند به ازای هر فرزند پنج درصد از مبلغ کل پرداختی آنها کاسته می شود.
او با بیان اینکه خرید سربازی به صورت نقدی و اقساط پرداخت می شود، افزود: در شیوه پرداخت قسطی، ۳۰ درصد کل مبالغ به صورت نقدی و مابقی به صورت اقساط ۲۴ ماهه پرداخت می شود.
به گفته وی کارت سربازی تنها پس از پرداخت آخرین قسط به فرد داده می شود./ ايرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی